Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook mění vzhled!

Na facebooku právě probíhá kompletní změna vzhledu. Ta bude dost radikální, co se funkcí týká. Co se konkrétně všechno mění a co nás teprve čeká se dozvíte v tomto článku.

Na hlavní stránce na první pohled poznáte změnu, kterou je především rozdělení novinek na dvě kategorie: Kanál zpráv (Live feed) a Novinky (News feed). Vše, co jste doposud znali jako Zeď (wall), se nachází v sekci Novinky a ořezané pouze na důležité statusy. Ty Facebook rozpozná podle počtu komentářů, nebo podle vaší komunikace s dotyčným přítelem/stránkou/skupinou. V kanálu zpráv najdete však něco navíc. Dozvíte se tu drobnosti, pro které byste jinak museli dotyčnému na profil. Jde například o vztahy, přidané přátele vašich přátel a jejich připojení do skupin a stránek.

Tyto zajímavosti jste dřív mohli najít v panelu na pravém boku, který v novém vzhledu zcela zmizel.  Nový facebook (obecně vzato) klade důraz na přepínání kanálů a relevanci informací ve feedu. Snižují tak datovou zátěž.

Redesign facebooku je zaměřen směrem k inzerentům a tak také jejich fan stránky a skupiny jsou zvýhodněny. Například zmíněné odstranění pravého panelu a přesunutí tak novinek ve stránkách do střední části a víc na oči. Už v prvních okamžicích je rozdíl znát a lidé se připojují mnohem častěji do nejrůznější stránek a skupin, které se tak stávají virálnější.

Novinky najdete také v sekci Návrhy. Kromě původního doporučení přátel je tu nově pobízení ke spojení s přáteli, se kterými jste dlouho nekomunikovali, nebo k pomoci těm, kteří jsou na facebooku noví včetně ukazatele jejich pokroku. Tyto pobídky jste dřív mohli nalézt pouze v jejich profilech.

O změnách uvnitř stránek a skupin vás budu informovat v dalších článcích.

Pokud s těmito změnami nejste spokojeni, nebo si nechcete neustále zvykat na novinky, díky kterým facebook neustále blbne, podpořte naší stránku, kterou najdete na adrese facebook.com/nemenit.

Publikováno: Pátek, 23 Říjen, 2009 autorem Facemag.cz
Komentáře
    • Thanks for taking the time to talk about this, I really feel strongly about it and love finding out more on this topic. If feasible, as you acquire knowledge, would you thoughts updating your weblog with additional information? It’s extremely useful for me.

    • I believed it was going to be some boring outdated publish, however it seriously compensated for my time. I’ll publish a hyperlink to this page on my blog. I’m sure my guests will come across that quite helpful.