Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook mění výrazy: Místo „Skrýt vše“ přijde „Unfollow“

Nejspíš také na Facebooku někoho sledujete – jinými slovy, odebíráte obsah člověka, kterého nemáte ve svých přátelích. Může ale nastat situace, kdy si nepřejete obsah od této osoby vidět ve svém newsfeedu. To nyní řeší jednoduché kliknutí na jejím profilu.

Pod úvodní fotkou najdete zatrženou položku, která říká, že osobu sledujete, a zde také naleznete možnost „Skrýt vše“ od tohoto uživatele. Když položku zvolíte, už se vám od něj neukáže žádný obsah, vy ale přesto zůstanete v jakémsi imaginárním spojení s tímto člověkem jako jeho „follower“.

Jaké změny chystá Facebook a proč?

Facebook se nyní rozhodl změnit tuto možnost a místo „Skrýt vše“ na tomtéž místě najdete možnost „Unfollow“ („Přestat sledovat“). Zdá se to jen jako slovíčkaření – funkce je totiž prakticky totožná se stejnými dopady. Nová možnost je ale, podle názorů některých, méně ohleduplná, protože přerušuje právě to imaginární spojení mezi vámi a člověkem, kterého sledujete.

Facebook svým krokem patrně sleduje trendy, obvyklé na ostatních sociálních sítích, kde se pojmy Follow/Unfollow běžně operuje – příkladem je třeba Twitter nebo Instagram.

Jedná se ale také o další krok, který má vést k větší personalizaci Facebooku a zobrazování pouze toho nejrelevantnějšího obsahu. Tento směr Facebook nabral před několika týdny a nyní dělá vše pro to, aby se nám náš vlastní newsfeed co nejvíce „líbil“.

Jak se mu to zatím daří?

Zdroj: http://wearesocialmedia.gr/no-more-hide-all-for-facebook-just-unfollow/

Publikováno: Středa, 4 Prosinec, 2013 autorem Facemag.cz