Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook mění rozměr profilové fotografie. Změna se týká osobních profilů i Stránek

Pokud jste si dali opravdu moc záležet na tom, aby vaše profilová fotka na Facebooku krásně zapadala do tzv. Cover fotografie a oba snímky tak tvoří jednotný celek, pravděpodobně vás zaskočí nečekaná a neohlášená změna, kterou Facebook provedl.

Rozměr profilové fotografie se změnil

Původní rozměr profilové fotografie (jedná se o menší fotografii v levé části vašeho profilu, která se také zobrazuje u všech vašich příspěvků na Zdi) byl 125 x 125 pixelů. Její rozměr se nyní zvětšil na 160 x 160 pixelů (zobrazovaný rozměr), nahrává se však v ještě větší velikosti 180 x 180 pixelů. Je tedy možné, že tato nečekaná změna ze strany Facebooku ještě není konečná.

Pozitivní na této zprávě je skutečnost, že vaše profilová fotografie bude lépe čitelná v přehledu příspěvků na Zdi (News Feedu).

Změna profilového obrázku se nově bude týkat i Stránek

Facebook nyní navíc oznámil, že od 26. dubna 2012 se změní také velikost profilových obrázků u Stránek. Firmy, společnosti a organizace tak mají do této doby čas připravit se na změnu.

Nové rozměry profilové fotografie

Nově od 26. 4. 2012 tedy bude mít profilová fotografie rozměr 160 x 160 pixelů a bude umístěna 210 pixelů od horního okraje stránky a 23 pixelů od jejího levého okraje.

Ukázka: O kolik se zvětší profilová fotografie stránek

Publikováno: Pátek, 20 Duben, 2012 autorem Facemag.cz