Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook mění algortimus newsfeedu

Další den, další změna na Facebooku – tak by se daly nejvýstižněji popsat poslední dny, během nichž Facebook chrlí jednu novinku za druhou. Tou nejnovější zprávou je chystaná změna algoritmu newsfeedu.

Tento drobný zásah do algoritmu by měl nám uživatleům přinést zcela nové zážitky při prohlížení Facebooku. Ve společnosti je už delší čas patrná snaha udělat newsfeed co nejpříjemnější a nejzábavnější a toho se týkají i nové změny.

Nyní by měly být příspěvky, které ve svém newsfeedu uvidíte, opět o něco zajímavější a relevantnější k tomu, co je pro vás opravdu důležité. Také si můžete všimnout, že příběhy a posty vašich přátel, které zrovna obdržely nový komentář, se automaticky posunou nahoru.

Co za změnami vězí?

Facebook se evidentně snaží vyprovokovat ještě víc diskusí, sdílení a konverzace tím, že posune aktuální a živě probírané posty až na vrchol vašeho newsfeedu.

Facebook by také měl nyní doporučovat články příbuzné těm, na které jste z Facebooku klikli přes link. Tato doporučení by se měla ukázat pod originálním linkem na Facebooku.

Facebook chystá celou řadu změn: změní algortimus newsfeedu a doporučí nové články

Facebook vám nyní nabídne tipy na další zajímavé články z vašeho oblíbeného magazínu nebo podobných stránek.

Cílem Facebooku nadále je rozlišovat mezi skutečně kvalitním obsahem na aktuální témata a obsahem, který žádnou kvalitu neslibuje – třeba nějakým meme – a to vše pro větší pohodlí uživatelů.

Updaty by měly být dostupné pro všechny uživatele během nejbližších týdnů.

Zdroje: Wearesocialmedia.com, Allfacebook.com

 

Publikováno: Čtvrtek, 5 Prosinec, 2013 autorem Facemag.cz