Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook má na svědomí (sebe)vraždu čtrnáctileté dívky

Facebook se pravděpodobně bude potýkat s problémy v Itálii. Hraje tam významnou roli v sebevraždě čtrnáctileté dívky.

Kvůli videu z Facebooku obětí šikany

Dívky z několika italských dívčích středních škol používaly Facebook pro sdílení videa. V tomto případě se na videu z večírku objevila dívka, na které bylo znatelné, že je opilá. Kvůli tomuto videu se stala obětí šikany ve škole a od několika přátel jejího bývalého kluka. Ponižování nakonec neunesla a vzala si život.

S Facebookem je spojováno mnoho skandálů.

S Facebookem je spojováno mnoho skandálů

V Itálii věří, že chyba je na straně Facebooku. Konkrétně od něj požadují vysvětlení, proč kopie videa zůstaly zveřejněné ještě několik dní po té, co je pár dívčiných přátel nahlásilo jako nevhodná.

Nicméně vyšetřovatelé zatím nejsou cíleni přímo na Facebook. To se ale může změnit, pokud dospějí k názoru, že zaměstnanci Facebooku mohli video odstranit rychleji.

Přísné zákony v Itálii

Není to však poprvé, co v Itálii vypluly na povrch podobné záležitosti. S jedním videem tam měl problémy již Google. Toto nevhodné video, které neměl nikdo vidět, zůstalo na Google Video ještě dlouhou dobu poté, co Google obdržel stížnosti. Tenkrát byli tři lidé uznáni vinnými a odsouzeni k šesti měsícům podmíněného trestu. V Itálii jsou zákony celkově přísné, několik vědců tam bylo dokonce odsouzeno za to, že nebyli schopni předpovědět zemětřesení.

Zdroj: news.softpedia.com, obrázek: guardian.co.uk

Publikováno: Sobota, 25 Květen, 2013 autorem Facemag.cz