Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook letos v létě pravděpodobně dosáhne počtu miliardy uživatelů

Facebook nedávno oznámil, že má více než 800 milionů aktivních uživatelů. Výzkumník Gregory Lyons se proto rozhodl zpracovat extrapolaci, která by určila přibližný následující vývoj počtu uživatelů této největší sociální sítě světa. Za použití metody lineární regrese dat z konce roku 2008 se dá předpokládat, že Facebook dosáhne miliardy aktivních uživatelů přibližně v srpnu 2012.

Vývoj počtu uživatelů sociální sítě Facebook

Když se zaměříme na data z let 2006 až do poloviny roku 2008, je zřejmé, že Facebook rostl exponenciálně. Novější statistiky však naznačují, že počet aktivních uživatelů Facebooku již roste spíše lineárně.

Růst Facebooku se zpomalil (nebo dokonce zastavil) v zemích svého počátečního rozvoje, například v USA nebo ve Velké Británii. V zemích, jako je například Indie nebo Brazílie, ukázal za posledních 9 měsíců silný růst – v Indii z 22 na 36 milionů uživatelů, v Brazílii ze 13 na 30 milionů. Obě tyto velké země jsou pokud jde o počet uživatelů pro Facebook slibné, s milióny potenciálních uživatelů. Na Facebooku je zatím zaregistrováno jen 3 % populace Indie a 16 % populace Brazílie (v porovnání se 49 % v USA a 47 % ve Velké Británii). Právě tyto země pravděpodobně podle očekávání z velké části přispějí k celkovému růstu Facebooku v nadcházejících měsících.

Do statistiky aktuálního stavu jsou přitom zahrnuti pouze aktivní uživatelé, které Facebook sám definuje jako ty, kteří navštívili webové stránky této sociální sítě alespoň jednou za posledních 30 dní. Uvádí se, že více než 50 % aktivních uživatelů se přihlašuje na Facebook v daný den, což znamená, že se s velkou pravděpodobností jedná o skutečné osoby, nejen o falešné nebo zdvojené účty. Pokud jde o spammery, Facebook odstraňuje tyto účty, jakmile jsou nahlášeny jako spam, a nejsou již zahrnovány do současného počtu uživatelů. Pravděpodobně je zde ale i přesto zahrnuta část osob, které mají na Facebooku více než jeden účet.

Zdroj: connect.icrossing.co.uk

Publikováno: Čtvrtek, 19 Leden, 2012 autorem Facemag.cz