Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook – kamarád všech novorodiček

Přiznáváme, nadpis dnešního článku je lehce zavádějící. I tak ale přinášíme velice zajímavé zjištění: podle aktuální studie publikované v prestižním americkém časopise Rodinné vztahy se téměř polovina novopečených matek oddává Facebooku více než před porodem. Přesněji řečeno, v prvních devíti měsících po porodu tráví 44 % žen na Facebooku více času než před ním, necelá třetina třetina (29 %) pak neudává žádnou změnu a pouhá čtvrtina (27 %) facebookuje méně.

Jak jsou na tom otcové a druhorodičky?

Zajímavé je, že fenomén trávení většího času na Facebooku se týká zejména žen prvorodiček. U mužů je statistika jiná – více než dvě třetiny z nich se po narození svého dítěte Facebooku věnuje stejně či méně jako před ním.

Pokud jde o ženy, které nejsou novopečené matky a děti už mají, zde statistiky chybí. Není tedy jasné, zda se jedná o fenomén související s prvním porodem či o univerzálnější jev.

Drtivá většina žen uploadovala na Facebooku fotku či fotky svého dítěte

Ačkoliv neuvěřitelných 98 % novorodiček uploadovalo na Facebook fotografii svého dítěte, je třeba říct, že toto procento se vztahuje pouze na 300 žen, které se účastnily studie. Mezi všemi uživateli sociální sítě to bude o něco nižší, byť stále vysoké číslo (u osob, které jsou na Facebooku aktivní a mají spravovaný profil, se bude jednat o více než tři čtvrtiny z nich).

Co ženy (rodiče) na Facebooku hledají?

To je samozřejmě značně individuální, často se však mluví o tom, že zde rodiče hledají jakousi podporu ve formě pozitivních komentářů, „lajků“ či podobných fotek od lidí v podobné situaci. Svým způsobem se tak ubezpečují, že svou rodičovskou roli zvládají.

U žen pak může jít o snahu vyrovnat se s poměrně složitou a jistě stresující situací, které čelí poprvé v životě. Ačkoliv se to může zdát zvláštní, tak i na Facebookových diskuzích či z komentářů jsou rodiče schopni si odnést řadu rad a tipů, ať už se jedná o nákup kočárku, dupaček či třeba o kvalitu intimního života. A co vy? Máte podobnou zkušenost, ať už osobní nebo ze svého blízkého okolí?

[Zdroj: Allfacebook.com]

Publikováno: Úterý, 5 Červen, 2012 autorem Facemag.cz