Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook „email“ je tu!

Novinka

Na včerejší tiskové konferenci pořádané Facebookem, se představila revoluční novinka ve Facebook komunikaci.

Tato revoluční novinka bude kombinací úzce provázané komunikace prostřednictvím facebook zpráv, chatu, SMS a emailu. Komunikace tedy bude probíhat stále v rámci Facebook přátel, ovšem ke komunikaci s vnějším okolím byl zřízen právě email. Uživatelé Facebooku obdrží email dle nastaveného url u svého profilu. (url nastavíte ZDE), takže adresa bude vypadat takto: vase.url@facebook.com.

Zaměstnanci Facebooku budou od nynějška využívat pro emailovou komunikaci email ve tvaru jmeno@fb.com.

Archivace

Veškerou svoji konverzaci budete mít nově archivovanou a to až po dobu 5ti let. Samozřejmě budete mít možnost kdykoliv komunikaci smazat. Toto je také důležité z hlediska objasňování nelegální činnosti komunikované právě prostřednictvím Facebook chatu nebo zpráv, kdy bude mnohem snažší využít informací z Facebook komunikace jako důkazní prostředky.

Základní inboxy budou dva, hlavní se bude jmenovat „Social Inbox“ a bude sdružovat konverzace s přáteli. Druhý inbox bude pro konverzaci s lidmi, které nemáte mezi svými přáteli nebo vůbec nejsou na Facebooku a oslovili vás e-mailem.

Video – jak to vlastné funguje. (v angličtině)

Vyzkoušejte

Tato nová funkce bude nejprve testována vybranými uživateli, globálně bude nasazena až později. Chcete-li se stát testery této novinky, přihlaste se zde.

Publikováno: Úterý, 16 Listopad, 2010 autorem Facemag.cz
Komentáře