Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook dosáhl půl miliardy uživatelů

Navzdory negativním předpovědím konkurence o končící vlně zájmu, Facebook i nadále roste obrovským tempem. V únoru tohoto roku oznámil 400 milionů uživatelů na konferenci f8. O necelý půlrok později tu máme již půl miliardy aktivních účtů. K oficiálnímu oznámení tohoto milníku se vyjádřil v tomto videu také samotný Mark Zuckerberg.

Například v České Republice je na Facebooku přibližně každý druhý, kdo má přístup k internetu. Konkrétně jde o 2,72 milionů uživatelů. Zajímavé je, že globálně je v současnosti nejrychleji rostoucí skupina uživatelů starších 65ti let.

Mark Zuckerberg

Oslavy budou jistě velkolepé, nicméně poprvé se Facebook rozhodl zapojit i Vás. Při oznámení tohoto kulatého čísla byla také oficiálně spuštěna doposud provizorní služba Facebook Stories. Přes formulář můžete Facebooku zasílat své příběhy do 420ti znaků, jak Facebook ovlivnil Váš život, případně jak jste se s ním seznámili. Ty nejlépe hodnocené budou s Vaším souhlasem zveřejněny. Hodnocení a pořadí určuje počet „Like“ kliknutí, což nás opět přivádí k myšlence, jestli na této bázi nevytvoří Facebook svůj vlastní vyhledávač, až se tlačítko Like dostane téměř na všechny webové stránky.

Mark Zuckerberg ukazuje na konferenci f8 v dubnu 2010 dosažení 400 milionů uživatelů

Publikováno: Čtvrtek, 22 Červenec, 2010 autorem Facemag.cz
Komentáře
    • Já jsem se na FB přidala asi v prosinci 2009, a dnes už jsem tam celá rodina. Facebook je skvělá věc, myslím že by na ní měl být každý, kdybychom chtěli někoho najít aby tam byl.

    • chtěla jsem se dát na facebook někdy v roce 2007 a říkala jsem si, že takovou kravinu asi nikdo nemá, tak jsem si ho založila někdy v srpnu 2008 a najednou do roka ho měl každej :D

    • That opinion reminds myself which these days might a new excellent possibility to additional one’s school schooling. MY SPOUSE AND I question regardless of whether WHEN I might receive courses on the web. Generally there appear to be several different scholarship or grant options these days of once hence really obscure to get only a couple of years ago.