Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook do „obyčejného“ telefonu si stáhlo 100 milionů lidí

Před časem Facebook spustil svou aplikaci Facebook For Every Phone, která je určena běžným telefonům coby protikladu čím dál populárnějších smartphonů. Aplikace v těchto dnech dosáhla 100 milionů stažení.

Facebook For Every Phone je důležitou součástí globální strategie Facebooku. Běžné telefony stále zásadně převažují nad smartphony v rozvojových oblastech, jako je Indie, Filipíny nebo Indonésie. Pro mnoho uživatelů je jejich telefon jediným způsobem, jak se připojit k internetu.

Facebook navíc nedávno začal na této platformě prodávat reklamu. Zatím nevynáší moc, ale vzhledem k masivnímu rozvoji technologií ve zmíněných oblastech se dá očekávat, že uživatelé z těchto oblastí vyváží stagnaci nebo úbytek zájmu o Facebook v takových zemích, jako je USA nebo Velká Británie.

Facebook For Every Phone je v mnoha zemích zdarma nebo se slevou

Facebook zaznamenává 751 milionů unikátních přístupů každý měsíc, přičemž počet uživatelů se meziročně zvyšuje asi o 54%. Aplikace Facebook For Every Phone obsahuje základní prvky Facebooku, jako je newsfeed, zprávy nebo fotky. Je optimalizována tak, aby spotřebovávala méně dat než jiné aplikace a Facebook se navíc dohodl s řadou mobilních operátorů po celém světě, že přístup k Facebooku přes aplikaci je zdarma nebo se slevou.

Zdroj: http://goo.gl/iDF9mh

Publikováno: Úterý, 23 Červenec, 2013 autorem Facemag.cz