Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook dnes slaví sedmé narozeniny

Největší sociální síť na světě dnes oslavuje sedmé narozeniny. Dne 4. února 2004 byla poprvé spuštěna sociální síť, která běžela tehdy ještě pod doménou thefacebook.com. Facebook dokázal během uplynulých sedmi let své existence spojit více než 600 milionů uživatelů po celém světě a stát se tak i fenoménem mezi sociálními sítěmi (Hi5, My Space, Twitter).

Mark Zuckerberg tvůrce Facebooku

Zakladatel a tvůrce Facebooku – Mark Zuckerberg – dokázal díky svému nadšení a chuti v programování a vyvíjení aplikací vytvořit sociální síť výhradně určenou pro studenty Harvardské university. V krátké době se však Zuckerberger rozhodl rozšířit Facebook i do dalších škol, které úzce souvisely s Harvardem. Následná expanze do dalších školních zařízení a zemí byla jen otázkou času, peněz, investorů a dostupných možností a idejí.

Mark Zuckerberg se stal ve svých 26 letech díky Facebooku nejmladším miliardářem na světě.

Kde Facebook.com vládne

O službě Facebook.com

Facebook.com umožňuje vytvoření profilu každému, kdo je starší 13 let. Spuštěním takovéhoto účtu spolu s vytvořením osobního profilu mohou uživatelé – neboli přátelé – mezi sebou jednoduše sdílet a zobrazovat veškeré uveřejněné informace, aktivity, fotky, videa, odkazy i oblíbené fan stránky různých firem. Vzájemně si mohou své příspěvky na svých “zdech” komentovat, tzv. lajkovat (tlačítko to se mi líbí) i vkládat zprávy nové. Každý měsíc sdílí uživatelé na Facebooku přes 30 miliard zpráv, fotografií, videí a odkazů.

Facebook a Česká republika

Facebook.com se i v České republice stal za velmi krátkou dobu u mnohých uživatelů velkou nepostradatelností a oblíbeným způsobem v komunikaci s druhými. V současnosti Facebook vykazuje ve svých statistikách již 3 milióny českých uživatelů a tím to určitě numero nekončí.

Vývoj počtu českých uživatelů Facebooku. Zdroj: Fejsbucek.cz

Publikováno: Pátek, 4 Únor, 2011 autorem Facemag.cz