Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook denně používá více než 40% Američanů

Včera Facebook zveřejnil své uživatelské statistiky v USA. Mimo jiné z nich vyplývá, že webovou verzi Facebooku denně využívá asi 128 milionů Američanů, což je více než 40% obyvatel. Mobilní verzi využívá asi 101 milionů (33%) Američanů.

Facebook tyto statistiky zveřejnil prostřednictvím e-mailu. Zajímavostí je, že Facebook poprvé místo počtu aktivních uživatelů za měsíc zveřejnil počet aktivních uživatelů za den. Facebook tedy začíná přinášet mnohem hodnotnější informace. To souvisí s tím, že má v plánu v budoucnu zavést na své stránce videoreklamy. Nicméně k tomu aby inzerenti měli zájem o video reklamy na FB, tak musejí mít dostatek informací o uživatelích. Dá se tedy očekávat, že Facebook bude v budoucnu zveřejnovat přesnější statistiky o svých uživatelích.

Zakladatel Facebooku, Mark Zuckerberg

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg

Analytici ze společnosti Morgan Stanley předpovídají, že videoreklamy by za rok fungování měli Facebooku vydělat až 1 miliardu dolarů (asi 20 mil. Kč). Očekávají, že videoreklamy se stanou okamžitým hitem a že bude po nich velká poptávka. I přesto se ale Facebook zdráhá tuto službu spustit. Původně byla slíbená již na začátek tohoto roku, později byla odložena na toto léto, a nakonec bylo odložena někdy na podzim tohoto roku.

Zdroj:mashable.com,businessinsider.com

Publikováno: Středa, 14 Srpen, 2013 autorem Facemag.cz