Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook chce prorazit v Číně

„Jak se můžete připojit celý svět, pokud vynecháte miliardu lidí?“ Mark Zuckerberg.

V roce 2010 se Facebook hodlá zaměřit na čtyři strategické trhy – Jižní Koreu, Japonsko, Čínu a Rusko. Konkrétně na Čínu se bude soustředit přibližně za rok a to s dramaticky odlišnou strategií, než například Google.

Facebook má totiž v plánu podřídit se Čínským zákonům. Sám Zuckerberg prohlásil, že Facebook nebude společnost, šířící americké hodnoty po celém světě.  Každá země je jiná a Facebook chce být vstřícný k zákonům a kultuře v každé z nich.  Jako příklad uvedl blokování nacistického obsahu v Německu, nebo mazání fan stránek s obrázky proroka Mohammeda v Pákistánu.

Mark Zuckerberg chápe rozdíl v hodnotách Číny a Spojených států a rozhodl se přizpůsobit. Dokonce se údajně hodinu denně učí čínštinu.

Mark Zuckerberg, CEO Facebooku

Mark Zuckerberg, CEO Facebooku

S informací přišel server insidefacebook.com.

Publikováno: Pondělí, 18 Říjen, 2010 autorem Facemag.cz
Komentáře
    • This particular review reminds me which now may some sort of best probability to further more one’s university schooling. POST ask yourself whether or not I could receive instructional classes online. There can be found a variety of scholarship grant chances currently which were once and so really imprecise to obtain a very few rice.