Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook by měl zpoplatnit verzi bez reklam, říká spoluzakladatel Twitteru

Není obvyklé, aby zakladatel jedné sociální sítě radil svému konkurentovi, jak se dělá byznys. Spouzakladatel Twitteru Biz Stone ale přesně tohle udělal.

Stone, jeden ze tří spoluzakladatelů Twitteru, nedávno oznámil, že se opět přihlásil na Facebook. Učinil tak po dlouhé pauze, kterou si musel dát z přetížení, jaké v něm vyvolalo množství prvků a možností, které Facebook nabízí od svého spuštění.

Nyní se na Facebooku opět rozhlédl a zjistil, že mu jeho systém reklamy nepřijde zajímavý ani užitečný a doporučuje Facebooku, aby svým uživatelům nabídl prémiovou verzi, která by je za poplatek 10 dolarů měsíčně zbavila zbytečných reklam.

Doporučí Stone podobné zlepšení i Twitteru?

Podobné návrhy už se samozřejmě objevily, tento je pozoruhodný tím, že pochází od rivala Facebooku. Doporučil by Stone podobné vylepšení i Twitteru, aby se uživatelé zbavili propagovaných trendů a tweetů? Možná se o něčem podobném dozvíme v jeho příštím postu.

Biz Stone opustil Twitter v roce 2011 a naplno se vrhl do zakládání startupů. Pracuje v rámci The Obvious Corp, jistém inkubátoru startupů, a nedávno oznámil, že chystá spustit startup Jelly, mobilní aplikaci, která lidem umožní „činit dobro“.

Co si o Stonově nápadu myslíte vy?

Zdroj: http://mashable.com/2013/07/21/biz-stone-facebook-premium/

Publikováno: Úterý, 23 Červenec, 2013 autorem Facemag.cz