Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook by měl během léta přidat portál s pracovními přiležitostmi

Špičky Facebooku uvažují o tom, zda neumístit na své stránky aplikaci k vyhledávání pracovních příležitostí. Již o letošním létě se mluví jako o deadlinu, do kterého tuto změnu zrealizovat. Co to pro uživatele znamená?

Job search na Facebooku funguje už dlouho

V podstatě nejde o nic revolučního. Nabídky práce se na Facebooku objevují pravidelně a není jich zrovna málo. Od těch seriózních, kde např. IT firma hledá programátory, až po ty, které se uživatele snaží vidinou obrovských výdělků pouze nalákat na hazardní hry, kurzové sázky či pokerové turnaje.

Facebook však nyní uvažuje o tom, že by tento job search přivedl do oficiální a přehledné formy. To znamená, že potenciální zájemce o práci si může otevřít Facebook a cíleně hledat pracovní nabídku, nikoliv čekat, až se mu ve streamu nějaká nabídka objeví.

Chodili spolu z čisté lásky… Anebo ne?

Mohlo by se zdát, že se Facebook snaží s dobrým srdcem pomoci svým uživatelům, kteří jsou ve složité životní situaci. Pravý důvod možného uvedení jobsearchingové platformy je však jiný. Facebook se snaží na své stránky dostat co nejvíce lidí a ty na nich pak co nejdéle udržet. Vzhledem k tomu, že job searching je byznys s celosvětovým obratem přes 80 miliard dolarů, byli by zástupci Facebooku hloupí, kdyby se nesnažili si z tohoto koláče taky něco zobnout (a to zejména v době, kdy je Facebook tak trochu na rozcestí a rozhoduje se, zda si udrží pozici celosvětové jedničky v oblasti sociálních sítí a tím pádem i zisk, anebo zda se pomalu ale jistě jeho neotřesitelná pozice nerozplyne).

Navzdory špatné náladě v technologickém sektoru šly akcie Facebooku lehce nahoru

Zajímavá byla reakce investorů. Akcie Facebooku totiž na burze Nasdaq šly proti negativnímu proudu v rámci technologií a posílily během týdne o 5 %. Že by reakce na spekulace ohledně jobsearchingové platformy?

Publikováno: Středa, 11 Červenec, 2012 autorem Facemag.cz