Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Facebook bude už brzy funkční i pro iPad

Zdá se, že Mark Zuckerberg mění strategii – ještě nedávno tvrdil, že se aplikace pro iPad nedočkáme, protože iPad není mobilním zařízením. Nyní ale oznámil, že facebooková aplikace bude k dispozici během pár týdnů a měla by využívat všechny možnosti tabletu. Podívejte se, jak by měla nová aplikace pro iPad ve skutečnosti vypadat!

Stejně jako jiné Facebook aplikace, i ta pro iPad využívá menu v levém sloupci. Rozdíl je však v tom, že si můžete celý sloupec buď schovat, nebo vytáhnout podobně jako v aplikaci Twitteru. Zbývající místo na obrazovce zabírají nejnovější příspěvky, které si můžete samozřejmě běžně prohlížet. Z menu jsou pak dostupné všechny klasické funce Facebooku, jako jsou události, fotky, či skupiny.

Pokud iPad otočíte do horizontální polohy, vpravo se vám zobrazí seznam vašich přátel, se kterými můžete přímo z aplikace pohodlně chatovat.

Pro majitele odblokovaných (tzv. jailbreaknutých) iPadů máme dobrou zprávu – ti už si mohou program s názvem “FaceForward” nainstalovat a užívat si Facebook na svém tabletu. Ostatní si budou muset na oficiální verzi ještě nějakou dobu počkat.

A co vy? Čekáte na aplikaci pro svůj iPad, nebo vám stačí Facebook na počítači?

Zdroj:
www.iphonetips.cz

Publikováno: Středa, 3 Srpen, 2011 autorem Facemag.cz