Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

E-mail @facebook.com bude automaticky přidělen i vám

Máte profil na Facebooku? Nejste dosud vlastníky e-mailové adresy s koncovkou @facebook.com? Pak se pravděpodobně již brzy jejím vlastníkem stanete. Každý z uživatelů Facebooku dostane přidělenou svou vlastní e-mailovou adresu, a to bez nutnosti registrace či na základě pozvánky.

Adresa: username@facebook.com

Zatímco až do teď platilo, že facebookovou e-mailovou adresu dostane pouze ten, kdo o ní zažádá, počínaje 12. dubnem 2012 bude postupně přidělována všem uživatelům. Tuto službu nebude možné odmítnout.

Nezapomeňte na nastavení soukromí

Vzhledem k tomu, kolik má Facebook uživatelů a kolik e-mailových schránek přidělí, je pravděpodobné, že se této příležitosti chopí spammeři a hackeři. Důležité je tedy nastavit, že chcete přijímat e-maily pouze od přátel, od přátel vašich přátel atd. (měl by zde sice fungovat spam filtr, otázkou však je, jak bude efektivní).

Vše na jednom místě

Výhodou Facebook messages je bezpochyby integrace normálních zpráv, e-mailů, pozvánek atd. do jednoho místa. Na druhou stranu je ale třeba se ptát, zda tato změna nepřinese spíše chaos. Bude asi třeba si zvyknout, že veškerá konverzace bude řazena ne podle data či předmětu ale podle adresáta či skupiny. Organizace zpráv bude taková, že jako první se vždy zobrazí zprávy od přátel a jejich přátel.

Inbox vs. Other

Řada uživatelů se strachuje, jak bude fungovat spam filtr. Podle Facebooku by měly veškeré příchozí zprávy od přátel a jejich přátel končit v „inbox,“ zatímco všechny ostatní v „other.“ Zda tomu tak opravdu bude a zda neskončí ve spamu i pošta, o kterou máme zájem, však ukáže až praxe.

Bude možné posílat i fotky, videa, či hudbu. I tak však nejde o plnohodnotný mail

Facebook upozorňuje, že nová služba nebude srovnatelná např. s gmailem či yahoo. Nebude možné ke zprávě přidat předmět ani cc či bcc kopie.

Jak službu aktivovat

Službu není třeba aktivovat. Dokud byl e-mail @facebook.com pouze na vyžádání, bylo třeba si Facebook messages objednat na stránce http://www.facebook.com/about/messages/ a tam kliknout na „Request an Invite.“ V současnosti se však emaily přidělují automaticky a v podstatě povinně. Žádná registrace neprobíhá. Na zmíněné adrese nyní naleznete více informací o aplikaci Zprávy na Facebooku – propojující chat, zprávy a zmíněný e-mail.

Změna uživatelského jména a emailové adresy

Pokud se rozhodnete změnit své uživatelské jméno, změní se vám automaticky i adresa e-mailu. Tato nová adresa se bude zobrazovat ve vaší Timeline v sekci About v kolonce Contact Info.

Publikováno: Pátek, 20 Duben, 2012 autorem Facemag.cz