Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Dítě unesené za pomocí Facebooku

Pákistánská policie úspěšně zachránila chlapce, který byl unesen pomocí Facebooku.

Učit dětí, že se nemají bavit s nikým neznámým je dobrý nápad. Neznámí lidé jsou od nich vzdáleni někdy jen na pár kliknutí.

Stejné nebezpečí jako v reálném životě

Ale pro všechna ta nebezpečí, o kterých se v souvislosti s Facebookem mluví… Na Facebooku není o nic nebezpečněji než v reálném životě. Málokdo spadá do skutečně vážných problémů kvůli Facebooku nebo jinému webu. Procento je zhruba stejné jako v běžném životě.

To však neznamená, že nehrozí vůbec žádné nebezpečí. Někteří zločinci opravdu používají Facebook, aby nalákali a unesli děti. Přestože je totiž Facebook oficiálně povolený až od 13 let, nachází se na něm profily velkého množství mladších uživatelů.

Poznali se v online hře

Podobně se to stalo i v Pákistánu. Zločinec unesl třináctiletého chlapce a pak ho držel jako rukojmí. Únosy pro peníze nebo z politických důvodů jsou v některých částech světa, včetně Pákistánu, opravdu výrazným nebezpečím.

V tomto případě byl chlapec unesen zločinci, kteří se s ním spřátelili na Facebooku v online hře. Půl roku s ním byli v kontaktu, budovali důvěru, a pak si domluvili schůzku, odkud už se chlapec nevrátil.

Únosci k nalákání dítěte použili Facebook.

Zločinci požadovali výkupné 50 milionů rupií (zhruba 10 milionů korun). Policie však k jejich vystopování použila mobilní telefony a zaútočila na ně.

Pět zločinců při přestřelce zemřelo, chlapec byl zachráněn nezraněný. Odnese si z toho aspoň životní zkušenost a bude si příště dávat pozor na to, s kým se baví?

Zdroj: news.softpedia.com

Publikováno: Čtvrtek, 30 Květen, 2013 autorem Facemag.cz