Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Díky Facebooku se unesená čerstvě narozená holčička vrátila ke svým rodičům

amber-alert-baby_zps17d43b27

Tak tohle je doslova happyend. Proč? V kanadské nemocnici žena převlečená za zdravotní sestru unesla čerstvě narozenou holčičku. Na její záchraně přispěl jeden příspěvek o pomoc, který sdílelo osmnáct tisíc lidí.

A prý že Facebook škodí, jenom díky němu se podařilo najít čerstvě narozenou holčičku. Ale, abychom nějak začali. V nemocnici v kanadském městě Trois-Rivières zažili doslova nemilou zkušenost. Žena oblečená za zdravotní sestru odnesla pryč čerstvě narozenou holčičku. Rodičům řekla, že ji odnáší jenom na rutinní novorozenecké testy. Tam ani údajná zdravotní sestra nedorazila, spíše si to rovnou namířila ke svému autu, s kterým následně kamsi odjela.

Rychlá reakce policie a Facebooku

Rodiče po zjištění vše nahlásili quebecké policii, která se o případ ihned začala zajímat. Policie také zveřejnila prosby o pomoc na sociálních sítí, aby tak umožnila rychlý návrat holčičky k biologickým rodičům. Nejprve se na Twitteru objevilo hlášení o tom, že 21-letá žena unesla v červené Toyotě Yaris cizí dítě. Netrvalo to moc dlouho a zpráva se rozšířila dále. A jak bývá zvykem, zpráva o únosů se dostala i na Facebook, kde ji sdílelo více než 18 tisíc lidí, kteří chtěli pomoci.

Viděli příspěvek, tak pomohli

Skupina kamarádu zaregistrovala tento příspěvek a rozhodla se jít pomoci aktivně. Policie mezitím zveřejnila fotografii únoskyně, kterou jeden z kamarádů poznal, neboť to byla jeho bývalá sousedka. Informoval o tom policii a nasměroval ji k jejímu bydlišti. Když policie dorazila na místo, stačilo pouze vyrazit dveře. O pár chvil později nalezli unesené dítě ležet v postýlce. Dítě následně bylo odevzdáno do rukou rodičů, nemocnice se za vše omluvila.

Každé sdílení pomohlo…

Vděčná matka následně prohlásila, že každý klik, každé sdílení pomohlo k nálezu jejich malého pokladu… Jenom dodám, že holčička se tématicky jmenuje Victoria, a toto bylo její první vítězství.

9879487_zps4a272e64

Takto vypadala únoskyně na záběru kamery

image_zps743bb08d

A na konec šťastný rodičovský pár

Publikováno: Neděle, 1 Červen, 2014 autorem Facemag.cz