Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Co to jsou binární opce?

Binární opce jsou velmi jednoduché na obchodování. Jelikož u nich existují jen dvě možnosti, jak celé vaše obchodování skončí. Buď nevyděláte zhola nic. A nebo dostanete předem dohodnutý zisk, se kterým jste počítali. Proto se ostatně nazývají jako binární (kvůli právě těmto dvěma možným koncům). A právě kvůli vysoké míře rizika nabízí binární opce také vysoké zhodnocení (to může dosahovat až 80 % z původně investované částky, u ostatních finančních derivátů takto vysokých zisků nedosáhnete).

Typy binárních opcí

Binární opce se dělí na krátkodobé (jejich platnost vyprší v řádů minut), střednědobé (řádově minuty až hodiny) a dlouhodobé (dny až měsíce).

Obchodování s binárními opcemi

Obchodování s binárními opcemi se řídí vcelku jednoduchými pravidly.  Základem binární opce je jednoduchá předpověď, většinou zda stoupne, nebo klesne cena nějakého aktiva (ropa, zlato, měna daného státu) a dle této předpovědi se pak vypočítá, jaký je možný zisk pro investora. Jedná se vlastně o burzovní spekulace. Vy očekáváte, že něco stane, ale tento stav třeba nebude trvat trvale, ale jen dočasně. Například v důsledku nějaké události očekáváte, že ráno se na pár hodin zvýší kurz dolaru a spočítáte si, že na této změně byste mohli vydělat 50 % investované částky s tím, že k večeru již kurz klesne třeba pod původní hranici, proto rychle nakoupíte dolary předtím, než dojde k nárůstu a prodáte ve chvíli, kdy si myslíte, že již kurz dolaru bude jen klesat.

Jestliže chcete dlouhodobě vydělávat na binárních opcích, pak se musíte bezmezně držet tohoto pravidla. Jakákoli opce s výnosem pod 80 % je nefér nabídka ze strany brokera (a vysoké riziko pro vás, že z pohledu dlouhodobého horizontu proděláte). Obzvláště pak v dnešní době, kdy je konkurence mezi brokery binárních opcí tak vysoká, že si můžete prostě vy (jako zákazník – investor) vybírat.

Musíte mít na paměti, že čím menší výnos vám broker nabízí, tím vyšší je jeho dlouhodobá výhoda nad vámi a tím vyšší je i jeho zisk. Pokud vám broker nabízí opce s nízkým výnosem, jako třeba 70 nebo 75 %, znamená to, že váš obchodní systém musí vykazovat mnohem vyšší úspěšnost, abyste dosáhli stejného zisku, jako s brokerem, jenž poskytuje opce s výnosem 80 nebo 85 %. Jednoduše řečeno, na každém obchodě, který uskutečníte s opcemi s nízkým výnosem, přicházíte o peníze.

Tohle vše se však naučíte až časem. Velkou roli prostě zde, stejně jako u jakéhokoliv obchodování, hrají zkušenosti a znalosti. Proto, pokud se ještě necítíte dostatečně silní v kramflecích, je lepší nejdříve si poradit od zkušených obchodníků (Topoption.sk), než začít hned investovat své peníze. Nejdříve je nutné pochopit všechny zákonitosti a až pak zkoušet své peníze rozmnožit.

Publikováno: Čtvrtek, 19 Červen, 2014 autorem Facemag.cz