Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Co se na Facebooku v roce 2011 nejvíce sdílelo?

Facebook zveřejnil žebříček čtyřiceti zpráv, které si mezi americkými uživateli této sociální sítě vysloužily v roce 2011 nejvíce sdílení. Zajímá vás, co se mezi uživateli Facebooku (alespoň pokud jde o ty americké) nejlépe šíří? Co tipujete?

V žebříčku nejsdílenějších příspěvků vede tsunami ve Fukušimě

Mezi nejžhavější témata roku 2011 na Facebooku se zařadilo zemětřesení a následná vlna tsunami v Japonsku, které zasáhlo i jadernou elektrárnu Fukušima. Jako jedna z mála zpráv světového zpravodajství se zemětřesení ve Fukušíme dostalo i na 27. a 36. příčku tohoto žebříčku.

Sdílení obecně vévodily spíše kuriózní zprávy jako ujištění, že znamení zvěrokruhu nejsou posunuta o měsíc, jak se uvádělo, nebo různé šokující zprávy bulvárního charakteru, včetně zprávy o nové Facebookové Timeline, která se na 7. místo dostala pravděpodobně hlavně kvůli šokujícímu názvu článku: „Až uvidíte nový Facebook, zešílíte.“ V pomyslné soutěži médií v počtu nejsdílějších příspěvků zvítězily CNN, Yahoo a New York Times.

Rodinná témata a zvířátka stále táhnou

Často objevujícím se tématem byla v roce 2011 samozřejmě rodina, děti a zvířecí mazlíčci. 2. místo po Fukušimě obsadil sloupek informující o odchodu nejlepších učitelů ze škol z důvodu konfliktů s rodiči, 4. místo obsadilo například postesknutí nad tím, že se děti oblékají do příliš vyzývavého oblečení, 5. místo patří svatebnímu videu originálního tance otce s nevěstou, na dalších místech se objevil třeba rozhovor dvojčat batolat.

Pozadu nezůstala ani zvířata, do první desítky nejsdílenějších příspěvků mezi americkými uživateli Facebooku se propracovali dva truchlící pejsci a jeden obrovský krokodýl.

Nejčastěji sdílené zprávy na Facebooku v roce 2011

Kompletní seznam všech čtyřiceti nejsdílenějších zpráv najdete na Facebook.com.

[Zdroj: Facebook.com]

Publikováno: Čtvrtek, 1 Prosinec, 2011 autorem Facemag.cz