Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Co se chystá? Parádička, která vám pomůže vyhledat lidi, kteří navštívili vaši stránku

Facebook předevčírem oznámil, že se chystá nová aplikace. Bude se jednat o vylepšení Custom Audiences, které umožní marketérům vyhledat lidi, kteří navštívili webovou stránku značky nebo její mobilní aplikaci. Aplikace pro počítače i mobilní zařízení bude v dohledné době uvolněna pro pár vybraných subjektů a globálně ji Facebook spustí až v horizontu několika měsíců.

Jak to funguje?

Nové prvky rozšíří možnosti Custom Audiences. Marketéři budou moci spustit reklamní kampaň, zaměřenou výhradně na lidi, kteří navštívili danou stránku. E-shop třeba bude moci oslovit lidi, kteří jej sice navštívili, ale neučinili žádnou objednávku.

Přes Custom Audiences bude možné tyto lidi vyhledat na Facebooku a pomocí reklamní kampaně je přesvědčit, aby si nakonec skutečně něco objednali.

Custom Audiences funguje pro všechny typy reklamy i zacílení. Mobilní aplikace pak bude vyvinuta tak, aby vývojářům mobilní aplikace maximálně ulehčila hledání zákazníků na Facebooku.

Jak to bude se soukromím?

Nové Custom Audiences využívají speciální kód, který marketéři umístí na webovou stránku nebo do mobilní aplikace. Facebook slibuje, že Custom Audiences jsou vytvořeny tak, aby respektovaly rozhodnutí lidí o tom, které reklamy chtějí vidět.

Nové Custom Audiences jsou stále ve fázi testování, Facebook však slibuje, že jakmile učiní další pokrok, dá nám o něm okamžitě vědět.

Těšíte se na nové prvky Facebooku?

Zdroj: https://www.facebook.com/facebookforbusiness/news/custom-audiences

Publikováno: Čtvrtek, 17 Říjen, 2013 autorem Facemag.cz