Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Chcete si užívat nové funkce Facebooku a nechce se vám čekat? Poradíme jak

Občas zaslechnete, nebo si třeba na facemag.cz přečtete, že Facebook spouští tu či onu novou funkci. Ale na vašem profilu se nic nemění, ani vaši kamarádi si nevšimli žádných změn. To ale neznamená, že nová funkce není k mání. Existuje a my vám poradíme, jak ji najít.

Ti z vás, kteří máte zahraniční přátele, jste si mohli si všimnout, že právě přátelé ze zahraničí nové funkce už využívají. Po chvilce zjišťování přicházíte na to, že ona funkce prostě není k dispozici. Většina z nás rezignuje s tím, že náš profil nebo geografická oblast nebyla aktualizovaná. Není tomu tak.

Kámen úrazu tkví v jazyce. Aby se nová funkce implementovala do českého Facebooku jsou nutné překlady. Tím se celý proces notně zdržuje. Čekání můžete obejít jednoduše tím, že si změníte jazyk na angličtinu. Jakmile máte změněný jazyk, tak byste se měli těšit z nových funkcí. Například poslední novinkou, a to sdílení pocitů a aktivit (viz. článek zde).

Zde je návod, jak si změníte jazyk vaše Facebook profilu:

 

1. Klikněte na políčko nastavení v pravém horním rohu modrého panelu. Z vyrolované nabídky vyberte „Nastavení účtu“ .

aa

2. V záložce „Obecné“ se vám zobrazí nabídka „Obecná nastavení účtu“. U poslední možnosti „Jazyk“ klikněte napravo na možnost „Upravit“.

bb

3. Z vyrolované nabídky jazyků zvolte jazky „English“. Není důležité, zda se jedná o English (UK) nebo English (US).

cc

 

 

Publikováno: Úterý, 11 Červen, 2013 autorem Facemag.cz