Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Catfish: dokumentární film spojený se sociální sítí Facebook.com

Snímek od tvůrců Henryho Jooste a Ariela Schulmana – Catfish – je dokumentárním příběhem, který se točí právě kolem bratra jednoho z tvůrcu filmu. Catfish je recenzenty často označován za vynikající a zábavný příběh nabízející situace, které si sám divák v průběhu filmu představuje a očekává. Rotten Tomatoes hodnotí film 81 %; IMDb pak 7,2/10 a ČSFD 73 %. Šokující odhalení, že každý profil na Facebooku nemusí být tím, čím se zdá, se nejspíše snaží přivést diváky na myšlenku o svých skutečných přátelích, které na Facebooku mají.

O snímku Catfish

Nev je mladý začínající neworský fotograf, který se díky uveřejnění svých fotografií na internetu seznámí s malou osmiletou holčičkou Abby. Ta chce nakreslit balerínu podle jednoho Nevova snímku.

Abby a Nev si propojí své profily na sociální síti Facebook. Nev tak získá i další virtuální přátele – rodinné příslušníky – přímo od Abby (konkrétně se mezi jeho přátele zařadila Abbyina matka Angela i 19letá sestra Megan).

Nev rychle propadá nátlaku přitažlivé Megan i zprávám, které si denně píší přes Facebook. Svůj facebookový vztah – i přesto, že byl pouze elektronický – berou velmi vážně. Nev si je jistý, že se chce s Megan po měsících sbližování na Facebooku setkat osobně. Rozhodne se tedy za jejich rodinou odcestovat.

Publikováno: Čtvrtek, 20 Leden, 2011 autorem Facemag.cz