Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

BBC a Facebook spolupracují na živých přenosech z Olympiády a Wimbledonu

Slavný britský zpravodajský kanál BBC se nedávno odhodlal k poměrně netradičnímu kroku. Rozhodl se totiž živě vysílat dění z Wimbledonu a Olympiády přes sociální síť Facebook.

24 extra streamů

Kromě klasického vysílání BBC, budou mít uživatelé Facebooku možnost sledovat dalších 24 kanálů mapujících dění na těchto dvou sportovních událostech. Bude se však jednat o jakési vysílání na druhou. Uživatelé nebudou mít zdaleka možnost pouze nahlédnout, jak se daří jejich oblíbeným atletům. Budou moci, jak by se to dalo u Facebooku očekávat, např. sledovat, kdo z jejich přítel sleduje jaký zápas či závod, kdo co „lajkuje“ apod.

Reklama zmizí až během Olympiády

Lehce nepříjemné může být to, že během přenosů z Wimbledonu se na Facebooku bude objevovat reklama tak, jak jsme zvyklí (tzn. v plné palbě na pravé straně obrazovky). Během přenosů z Olympiády by však měla zmizet kvůli restrikcím ze strany Olympijského výboru.

Kde všude bude služba dostupná

Živé přenosy se budou bohužel týkat pouze Velké Británie. Uživatelé připojení z českých IP adres se tedy na Olympiádu živě nepodívají (možnostmi, jak lokální IP blocking obejít, se zde zabývat nebudeme).

Důležitost tohoto kroku ze strany BBC je však globální. Jednak jím dala zatím poměrně konzervativní BBC najevo, že plánuje jít s dobou a navíc tyto geografické restrikce mohou klidně zanedlouho zmizet. Klidně se tedy může stát, že další Mistrovství světa ve fotbale budou i Češi schopní sledovat např. přes chytrý telefon při čekání na MHD.

BBC není první zpravodajská agentura, která spolupracuje s internetovými firmami na přenosu sportovních utkání

Rozhodnutí BBC se sice může zdát revoluční, ačkoliv zas až tak revoluční není. Např. její americký konkurent NBC se již dohodl s Youtube.com na spolupráci ohledně živých přenosů z Olympiády. Ty jsou dostupné na stránce NBCOlympics.com.

[Zdroj: www.bbc.co.uk]

Publikováno: Čtvrtek, 5 Červenec, 2012 autorem Facemag.cz