Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Báječný třetí kvartál Facebooku: Jak se mu to povedlo?

„Mark Zuckerberg si teď může svou kapuci nosit, kdy se mu jen zachce,“ napsal na Twitteru David Sacks, autor Yammeru, krátce po zveřejnění výsledků Facebooku za třetí čtvrtletí. A má pravdu.

Jeho tweet je reakcí na rozhořčení investorů z Wall Street, kterým se nelíbil Markův styl oblékání. S dechberoucími výsledky, jaké Facebook vykázal za poslední čtvrtletí, na ně ale Mark Zuckerberg může udělat dlouhý nos.

Facebook má za sebou veleúspěšný kvartál – svůj první dvoumiliardový. 49 % příjmů Facebooku přitom plyne z mobilních zařízení. Zajímají vás bližší statistiky? Podívejte se na ně sami:

Facebook zveřejnil statistiky třetího kvartálu 2013

Počet denně aktivních uživatelů Facebooku (DAU) se ve třetím čtvrtletí roku 2013 vyhoupl na rekordních 728 milionů uživatelů.

Facebook oslavuje velmi úspěšný třetí kvartál roku 2013

Z počtu 728 milionů denně aktivních uživatelů se jich celých 507 milionů připojuje k Facebooku přes mobilní zařízení.

Facebook zveřejnil výsledky za Q3 roku 2013

Facebook nyní měsíčně navštíví téměř 1,2 miliardy uživatelů (měsíčně aktivní uživatelé – MAU).

Facebook se chlubí veleúspěšným třetím čtvrtletím 2013

Z necelé 1,2 miliardy měsíčně aktivních uživatelů se jich k Facebooku 254 milionů připojuje výhradně přes mobilní zařízení. To už je pěkná cílová skupina!

Facebook slaví rekordní třetí čtvrtletí

Příjmy Facebooku se ve třetím čtvrtletí 2013 vyhouply k rekordním výškám: překročily hranici 2 miliard dolarů, přičemž drtivou většinu tvoří příjem z reklamy.

Facebook slaví skvělé třetí čtvrtletí

A na posledním grafu můžete vidět, kolik za reklamu utrácí uživatelé v jednotlivých regionech světa. S přehledem vede Severní Amerika.

Zdroj: http://mashable.com/2013/10/30/facebook-q3-2013-charts/

Publikováno: Sobota, 9 Listopad, 2013 autorem Facemag.cz