Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

Akcie Facebooku dále klesají. Praská bublina?

Investorům, kteří nakoupili akcie Facebooku v rámci IPO za upisovací cenu 38 dolarů, se asi na čele objeví nějaká ta vráska navíc. Titul totiž již odepsal více než čtvrtinu své hodnoty a včera dokonce prolomil hranici 28 dolarů, aby nakonec zavřel o 19 centů výše.

Zda však praská facebooková bublina, je nyní nemožné říct. Výraznější pokles akcií po IPO není ničím neobvyklým. Některé společnosti během prvního roku svého počínání na burze odepíší i více než dvě třetiny své hodnoty. Spíše než o prasknutí bubliny se tak bude jednat o přecenění společnosti jako takové. Zůstává tak pouze spekulací, zda nebyl projekt úpisu až příliš megalomanský. Je možné, že při troše skromnosti by toto ostře sledované IPO dopadlo úplně jinak.

Chystá se rallye?

Velká spousta investorů na titul s tickerem FB láteří. Nákup na současných úrovních se však může vyplatit. Průměrná cílová cena se pohybuje nad 40 dolary, což představuje růstový potenciál přes 30 %.

Ne nadarmo se říká, že jedna vlaštovka jaro nedělá. V našem případě je možné toto rčení přetransformovat do následujícího: první neúspěšný týden z Facebooku nedělá špatnou akcii.

Jak odhadujete následující vývoj cen akcií Facebooku vy?

Publikováno: Čtvrtek, 31 Květen, 2012 autorem Facemag.cz