Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

9 skvělých facebookových stránek, kterým byste měli dát „like“

Věřte tomu nebo ne, ale Facebook není jen k tomu, abyste tam byli v kontaktu se svými přáteli ze střední nebo k tomu, aby tam celebrity mohly propagovat svůj nový film. A i když se facebookové profily se zdají být rozdělené do dvou skupin – firmy snažící se propagovat a lidi snažící se udržovat sociální kontakty, je tu ještě třetí typ účtu, který si jistě zaslouží vaši pozornost.

Vzpomeňte si totiž, že na Facebooku jsou také skvělé stránky, které se dělí o zajímavé poznatky či nápady. A my tady máme právě devět stránek, které mají ten správný potenciál vás zaujmout. Ať už vás rozesmějí, posílí nebo vás naučí nové věci, poskytují tyto stránky vynikající přestávku pro váš mozek a hodnotný obsah mezi spoustou nepořádku, který je na Facebooku. Takže pokud umíte aspoň trochu anglicky a zbytek si jste případně ochotni domyslet podle obrázků, nezapomeňte jim dát svůj „like“.

1. A Girl’s Guide to Taking Over the World (Holčičí průvodce ovládnutím světa)

Tato stránka agreguje zprávy a obsah z celého webu. Jak napovídá název, zabývá se ženskými právy a ženami, které něco dokázaly. Ale ani pokud nepatříte k zástupcům něžnějšího pohlaví, nepřecházejte stránku bez povšimnutí. Rozhodně nemá čistě ženské fanynky.

girlsGuide

2. Humans of New York (Lidé New Yorku)

Facebooková stránka pro web www.humansofnewyork.com představuje portréty a příběhy barevných obyvatel New Yorku.

humansOfNewYork

3. Post Secret (Tajný příspěvek)

Máte špatné svědomí nebo skryté touhy? Můžete to ze sebe dostat na stránce Post Secret, která anonymně zveřejňuje příspěvky, které pak uvidí tisíce lidí po celém světě. Ale nenechte se zmást, není to klasický případ stránek známých jako „Přiznání“.

postSecret

4. God (Bůh)

Tato stránka parodující náboženství shromáždila již přes milion fanoušků, ovšem zdá se, že ji stejně takové množství lidí nenávidí. Najdete zde kontroverzní odpovědi na otázky uživatelů, božská požehnání a další věci.

god

5. Pusheen

Zřejmě ji znáte jako kočku z emotikonů, ale vězte, že své fanoušky tato roztomilá postavička těší již více než rok.

pusheen

6. Shit My Dad Says (Kašlu na to, co říká můj táta)

Všichni máme v rodině někoho, kdo říká vtipně nevhodné věci. Justin Halpern takhle dává na Facebook svého tátu. Tedy jeho hlášky. A ty získaly už 1,4 milionu fanoušků.

shitMyDadSays

7. Texts From Last Night (Zprávy ze včerejší noci)

Začalo to jako webová stránka, ale rozšířilo se to na sociální sítě. TFLN. Texts From Last Night. Followeři mohou na stránce zveřejňovat své vlastní opilé texty z minulé noci nebo to zkusit obráceným postupem. Pokud si nepamatujete, co jste dělali včera v noci, můžete se spolehnout na to, že někdo z dalších fanoušků stránky vám to třeba připomene.

textsFromLastNight

8. George Takei

Další agregátor, George Takei, není ani tak o vlastní propagaci ale spíš o legraci, memech a fotografiích z celého webu.

georgeTakei

9. I Fucking Love Science

S monstrózními 7 miliony fanoušků je I Fucking Love Science prostě legendou. Pokud jste o stránce ještě nikdy neslyšeli, rozhodně to napravte a zkuste si třeba pro základní přehled přečíst, co jsme o ní již napsali na Objevit.cz. A nezapomeňte jí dát „like“.

i-fucking-love-science

Zdroj: Mashable

Publikováno: Úterý, 15 Říjen, 2013 autorem Facemag.cz