Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

8 způsobů, jak ztrapnit své dítě na Facebooku

Možná si někdy přejete, aby vaše dítě nebylo na Facebooku, ale víte, že donutit ho opustit vody této populární sociální sítě je téměř nemožné. Většina teenagerů nesnáší, když mají jejich rodiče na Facebooku svůj vlastní profil a sotva třetina z nich přijme žádost svých rodičů o přátelství. Přinášíme vám 8 zaručených „způsobů“, jak můžete svého potomka na Facebooku ztrapnit tak, že svůj profil raději dobrovolně smaže.

Spřátelte se s jejich kamarády

K tomu, abyste mohli svého syna, či dceru pořádně ztrapnit, potřebujete někoho, před kým se bude stydět, to dá rozum. Nestyďte se a klidně požádejte všechny jeho/její kamarády o přátelství.

Posílejte mu/jí na zeď upomínky a úkoly

Proč používat telefon, nebo osobní kontakt, když můžete svou ratolest komandovat přes Facebook? Díky příspěvkům typu „Petře, zase jsi zapomněl sklopit záchodové prkýnko,“ se bude určitě stydět ještě 14 dní.

Přidejte ke svému jménu jméno svého potomka

Vdané ženy, většinou do závorek, uvádějí své rodné příjmení proto, aby je mohli kontaktovat dávní přátelé, kteří je znali ještě za svobodna. Pokud chcete, aby se vaše dítko cítilo skutečně trapně, změňte své jméno podle tohoto modelu: Zuzana (matka Petra) Nováková.

Dávejte si do “oblíbených” divné stránky

Najděte si nějakou šílenou fanouškovskou stránku a přidejte si ji do oblíbených. Okamžitě se to ukáže v novinkách vašeho dítěte i jeho kamarádů. Pamatujete, jak jsme vám radili, abyste si změnili své jméno? Tak teď se všem bude zobrazovat “Zuzana (matka Petra) Nováková má ráda stránku Problémy s plynatostí.“ Abyste své dílo dovršili, doporučte navíc tuto stránku svému dítěti i jeho přátelům.

Komentujte a dávejte „Líbí se mi“ k příspěvkům svého dítka

Kdykoliv si vaše dítě změní status, nebo vloží fotku, ujistěte se, že jste vše náležitě okomentovali. Pokud si například váš syn vloží na Facebook fotku, jak šplhá po skále, komentář, který ho rozhodně nepotěší by mohl vypadat třeba takto: “Zlatíčko, tohle vypadá nebezpečně. Nebál ses? Zdá se mi to, nebo máš mokré kalhoty?“

Organizujte jim rande

Kdykoliv někdo opačného pohlaví zveřejní něco na zeď vašeho syna nebo dcery, využijte toho! Komentář typu „Vypadáš jako milý chlapec (dívka). Proč si spolu s mým synem (dcerou) nezajdete na rande?“ Tohle určitě odrovná i ty otrlejší povahy.

Hrajte si na drsňáka

Tento tip je především pro otce, kteří chtějí hlídat své dcery. Kdykoliv nějaký chlapec okomentuje například fotku vaší dcery slovy „Moc ti to tady sluší“ nebo „Vypadáš sexy“, neváhejte s odpovědí: „Milý chlapče, my se známe? Jestli ne, měli bychom se BRZY poznat!“ Vaše profilová fotka, na které těžkáte brokovnici jistě přidá vašemu tvrzení tu správnou váhu.

Použijte některý z jejich snímků jako svou profilovou fotku

To, že vkládáte fotky své ratolesti do veřejného alba je naprosto nedostačující. Zvolte těžší kalibr a dejte si některý z jeho trapných snímků jako svou profilovou fotku. Ujistěte se, že jste fotku náležitě označili a okomentovali, aby nebylo pochyb o tom, kdo na fotce skutečně je.

Použití těchto “tipů” je jen na vlastní nebezpečí :)

Zdroj: www.allfacebook.com

Publikováno: Pondělí, 8 Srpen, 2011 autorem Facemag.cz