Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

8 aplikací pro vylepšení vaší Facebook stránky

Chtěli byste něčím vylepšit vaši stránku na Facebooku a dodat jí trochu toho lesku i nějakou zajímavou funkci navíc? Každé vylepšení boduje, každé vám může přinést další nadšené fanoušky a rozproudit traffic. Co vám mohou hlubiny Facebooku nabídnout?

Facebook aplikace – jak fungují?

Pokud přemýšlíte, jak svou stránku vylepšit, vsaďte na Facebook aplikace. Předtím, než vám představíme ty nejlepší, si ale povíme, jak takové aplikace fungují.

Facebook aplikace se na vaší stránce objevují v podobě obdélníkových polí vpravo pod úvodní fotkou. Každá stránka dostane při svém vytvoření do vínku čtyři tyto základní tzv. custom tabs: Fotky, Videa, Události a Likes. K tomu si může přibrat další, již manuálně nainstalované aplikace. Pokud chcete zhlédnout všechny aplikace, které stránka používá, rozkliknete je pomocí malé šipky úplně vpravo.

Co byste o aplikacích měli vědět?

Existuje pár podstatných věcí, které byste o aplikacích pro Facebook měli vědět. Šířka aplikace je 810 pixelů. Pokud pro svou aplikaci chcete vytvořit grafiku, která vyplní celé určené pole, musíte tento rozměr respektovat. Grafika může být dlouhá, jak chcete, ale pro správné zobrazení na stránce je moudré, aby její délka nepřesahovala 500 pixelů .

Určitě také chcete pro svou aplikaci vytvořit zajímavý a jedinečný úvodní obrázek. Jeho rozměry by měly být 111×74 pixelů – přesně takový prostor totiž nabízí políčko custom tab pro aplikaci na stránce pod úvodní fotkou.

Uvědomte si také, že některá z těchto polí se neobjeví na mobilních zařízeních. Některé aplikace již respektují rozdíly mezi mobilní a počítačovou verzí Facebooku a jsou vybaveny speciální URL, určenou právě pro mobilní zařízení.

Kdysi bylo možné nastavit stránku tak, aby se její obsah objevil až poté, co jí uživatel dal svůj Like. To už nejde, stále je ale možné skrýt obsah některých polí a odhalit jej pouze fanouškům vaší stránky. Této funkci se někdy přezdívá „fan-gating“ nebo „like-gating“ a vyplatí se třeba při pořádání soutěží.

Vývojáři již vytvořili ohromné množství aplikací pro Facebook s mnoha rozmanitými funkcemi – ať už se jedná o aplikace pro pořádání soutěží nebo takové, které mezi sebou propojí Facebook a jinou sociální síť.

Nyní si ovšem představme osm zajímavých a užitečných aplikací pro vaši Facebook stránku.

1. Heyo

Tato velmi jednoduchá aplikace umožňuje vytvářet velmi efektní propagační materiály za použití fotografií, videí, odkazů či textů – vše podle vašeho přání. Její používání je zpoplatněno 25 dolary za měsícvolným zkušebním obdobím.

2. North Social

Jedná se o dražší záležitost, za kterou zaplatíte 1,99 dolaru denně. Za tuto cenu ovšem dostanete veškeré představitelné aplikace, po kterých jen toužíte, a to včetně různých kupónů a soutěžních aplikací. Rozhodně se vyplatí zde zastavit.

3. Pagemodo

Za 6,25 dolaru na měsíc můžete na Pagemodo získat až tři další pole na každou stránku. Profi verze stojí 13,25 dolaru na měsíc a kromě toho, že vás neobtěžuje reklama Pagemodo, máte k dispozici již neomezený počet volných polí.

Pokud nechcete vytvářet aplikací úplně podle sebe, můžete využít některou ze šablon, které Pagemodo nabízí.

4. ShortStack

Tato velmi sympatická záležitost je založena na „vrstvách“. Můžete na sebe vrstvit widgety nebo využít některé z jejich šablon k tomu, abyste vytvořili něco, co vážně stojí za to. Nejlepší zpráva nakonec – ShortStack je zdarma pro stránky, které mají méně než 2000 fanoušků.

5. Static HTML – Thunderpenny

Jednoduchá a bezplatná aplikace Static HTML – Thunderpenny nabízí několik velmi zajímavých funkcí. Můžete díky ní například přímo do aplikace vložit webovou stránku. Většina webových stránek je bohužel větší než požadovaných 810 pixelů, proto počítejte s tím, že se vám v aplikaci objeví nehezké posuvníky. Tato aplikace je také vhodná pro vkládání předpřipravených letáků či plakátů – umožňuje totiž rychlé vkládání hotových grafik a obrázků.

6. TabFoundry

V základní verzi je TabFoundry zdarma a již poskytuje řadu funkcí. Na principu drag-and-drop můžete manipulovat s obrázky na pozadí, přidávat multimediální obsah či HTML, jak je libo. Pokud byste rádi vyzkoušeli funkce, které nabízí v prémiové verzi, zaplatíte si 9 dolarů za měsíc.

7. TabSite

TabSite je facebooková aplikace, která vám umožní spustit soutěže, propojit se s jinými sociálními médii a samozřejmě i vytářet custom tabs. Zdarma můžete přidat dvě custom tabs na stránku, zajímavější funkce včetně plánování soutěží se vám otevřou za přijatelných 10 dolarů za měsíc.

8. Woobox

Tato flexibilní aplikace umožňuje vytváření zajímavostí, jako je HTML Fangate zdarma. Za pouhý jeden dolar měsíčně (pro stránky s méně než 100 fanoušky) pak otevírá možnosti plánování soutěží a další vychytávky. Velmi pěknou funkcí je možnost přímého přesměrování na webovou stránku, takže se vyhnete posuvníkům, pokud je vaše stránka příliš široká.

Závěrem

Aplikací pro stránky na Facebooku je samozřejmě mnohem více, než těchto osm doporučených. Tyto aplikace však představují stabilní základ, využitelný pro vaši značku či podnik.

Vždy se ujistěte, že dobře rozumíte cenové politice aplikace. Řada aplikací nabízí základní verzi nebo zkušební dobu zdarma, což vám pomůže si učiniti kvalifikovanější úsudek před samotným nákupem.

Jestliže používáte Facebook aplikace, uvědomte si, že jejich nejdůležitějším účelem je přínos a rozšíření zkušenosti vašich fanoušků. Myslete na ně, až budete vynakládat svůj čas i finance na vytváření vlastní aplikace. Z jakého typu informace budou mít největší zisk?

Využíváte aplikace na Facebooku nebo se na to chystáte? Jsou pro vás aplikace užitečným nástrojem?

Zdroj: http://www.socialmediaexaminer.com/facebook-apps-for-custom-tabs/

Publikováno: Úterý, 5 Listopad, 2013 autorem Facemag.cz