Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

6 jednoduchých pravidel, jak ochránit své soukromí na Facebooku

Jak ochránit své soukromí na Facebooku a dalších sociálních sítích? Jedná se o velmi oblíbené a často probírané téma, přesto se však najde spousta lidí, kteří ochraně vlastního soukromí nevěnují dost pozornosti.

A přitom stačí tak málo – v první řadě následovat těchto šest ultrasnadných tipů, které podstatně zvýší zabezpečení vašeho soukromí a zajistí vám klidné spaní.

Jaké tipy to jsou?

Pravidlo jedna: Svá zařízení vždy chraňte heslem. Těžko říct, jak hloupě se budete cítit, až někoho načapáte při prohlížení fotek ve vašem smartphonu – samozřejmě nezamčeném. Ať už děláte cokoliv, vždy své zařízení zamkněte. Nemusíte mít ve svém mobilu zrovna tajné dokumenty CIA – je to zkrátka rozumnější.

Pravidlo dva: Nastavte si omezení „Pouze přátelé“. Je možné, že se díky své aktivitě na Facebooku a dalších sociálních sítích snažíte získat více přátel nebo followers – pak je vše  v pořádku. Pokud  ale tohle není váš cíl, uvědomte si, že Facebook automaticky nastavuje vaše příspěvky jako Veřejné – a to nechcete. Že ne?

Pravidlo tři: Když skončíte, odhlašte se ze zařízení. Je to otrava, neustále se přihlašovat a zase odhlašovat, ale je to opravdu pro vaše dobro. Vyhnete se nebezpečí, že někdo půjde kolem a uvidí zrovna váš otevřený profil. Ne, nechce vás šmírovat… Jen si vyzkouší, jaké to je být vámi a trochu vás poškádlí… Radši nedomýšlet.

Pravidlo čtyři: Zapněte si na Gmailu dvoufázové ověření. Když si měníte heslo na Gmailu, máte přitom možnost zapnout dvoufázové ověření. Stačí vložit své telefonní číslo – to snad není tak náročné, ne? Minimální námaha se vyplatí ve chvíli, kdy se někdo dostane k vašemu heslu a pokusí se přihlásit k vaší schránce – Gmail vám o tom okamžitě dá vědět SMSkou.

Pravidlo pět: Začněte šifrovat. Představte si, že se někdo dostal k vašemu laptopu. Ve chvíli, kdy máte všechna data zabezpečena kódem, je pro útočníka prakticky nemožné se k nim dostat. Poslední verze iOS od Applu automaticky šifrují data na smartphonu nebo tabletu, podobnou funkci ve svém nastavení nabízí i Android.

Pravidlo šest: Zjistěte, co se o vás povídá s Google Alert. Jedná se o šikovný a praktický nástroj, pomocí kterého můžete snadno monitorovat, co se o vás kde říká. Stačí jen zadat své jméno a vybrat si, jak často chcete dostávat přehledy a kam je chcete zasílat. Možná nedostanete upozornění na všechny zmínky a některé asi ani nedorazí čas – ale aspoň je to zdarma!

Jak vidíte, nejde o žádnou vědu. Všechno jsou naprosto základní informace a jednoduché kroky, které ale mohou zásadně napomoci ochraně vašeho soukromí a zabránit tomu, aby se vaše velmi soukromé záležitosti dostaly na veřejnost. Tak o tom přemýšlejte.

Jak ochránit své soukromí na Internetu? Začněte s jednoduchými pravidly

Jediná dokonalá ochrana soukromí na Internetu?

Zdroj: http://wearesocialmedia.gr/learn-to-protect-your-privacy-with-6-easy-rules/

Publikováno: Čtvrtek, 24 Říjen, 2013 autorem Facemag.cz