Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

5+1 způsob, jak se na Facebooku zbavit otravných „přátel“

Jistě mezi svými přáteli na Facebooku máte i řadu lidí, kteří vlastně vašimi přáteli vůbec nejsou. Patrně to jsou lidé které jste v životě ani neviděli (nebo je naopak vídáte až příliš často), a jejichž společným znakem je to, že jejich aktivita na Facebooku se vám zdá maximálně otravná.

Jak se ale těchto lidí zbavit?

I přesto, že vám tito známí dokážou pobyt na Facebooku jen znechutit, z nějakého důvodu si je nechcete nebo nemůžete prostě „odpřátelit“ – už proto, že je to v dnešní době považováno skoro za krutost a třeba také nechcete riskovat vyděračské zprávy „proč sis mě odstranil z přátel?“ Jak si nastavit Facebook, aby vás tihle lidé aspoň obtěžovali co nejméně?

Jak omezit posty otravných přátel na Facebooku

„Po každém statusu, který postuješ na Facebooku, mám chuť tě praštit do obličeje.“ Máte také často ten pocit? A co s tím?

1. Skrývejte jejich updaty a posty

Vidíte post, který vám prostě nejde pod nos? Klikněte na malou šipečku v pravém horním rohu postu a vyberte možnost „Skrýt“. Hotovo – velmi šikovná věc. Mimo jiné tady pak můžete vybrat, co od oné osoby vůbec chcete vídat nebo můžete post nahlásit jako spam. Užitečné.

2. Uspořádejte si newsfeed

Řekněme, že máte kolem tisícovky nebo dvou tisíc přátel na Facebooku, ale s většinou z nich jste v poslední době vůbec nebyli v kontaktu. Jak se vyhnout jejich nudným postům? Jednoduše. Uspořádejte si newsfeed! Je to snadné a velmi účinné.

3. Přizpůsobte si updaty konkrétních lidí

Klikněte na šipečku v pravém horním rohu postu, jak bylo napsáno v bodě jedna, a vyberte si, co od autora postu chcete vídat ve svém newsfeedu. Chcete od něj vidět pouze fotky nebo jen updaty statusu? Stačí si vybrat. Nikdo vás přeci nemůže nutit sledovat už padesátý ubrečený porozchodový status.

 4. Rozdělte lidi do seznamů

Existují tři druhy seznamů – Blízcí přátelé, Známí a Omezeno. Podle toho, do jakého seznamu svého facebookového přítele zařadíte, bude mít on do budoucna určitá omezení, co se týče sledování vašich příspěvků. Blízcí přátelé uvidí všechno, lidé z „Omezeného“ seznamu jen to, co si nastavíte veřejně. A Známí? Tenhle seznam zásadně omezí objem updatů, které od lidí v seznamu uvidíte vy – do něj se tedy hodí všichni ti, jejichž statusy si na svůj vkus čtete až příliš často. Moc šikovná věcička, určitě stojí za vyzkoušení.

5. Kdo co vidí a jak se na to připravit?

Pokud plánujete zveřejnit status, který by někoho mohl vytočit do běla (a vy to dobře víte), máte dvě možnosti – buď jej nepublikovat vůbec nebo nastavit, kdo jej uvidí. Zvolte „Vlastní“ nastavení viditelnosti statusu, kde můžete přímo jmenovat člověka, který tento status neuvidí.

+1. Ignorujte otravné lidi a jejich otravné statusy

Rozhodně asi nejnáročnější z našich rad, ale také taková, která způsobí nejméně hádek. Prostě zavřete oči, vypněte mozek a sjeďte v newsfeedu o kousek níž. Pořád nic nepomáhá? Tak se vraťte na začátek článku a vyzkoušejte některou z předešlých rad…

Zdroj: http://wearesocialmedia.gr/51-ways-to-avoid-annoying-friends-on-facebook/

Publikováno: Pondělí, 28 Říjen, 2013 autorem Facemag.cz