Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

5 tipů, jak si udělat pořádek na Facebook účtu

Většina uživatelů má v rámci svého Facebook účtu kolem 100 přátel, avšak jsou jedinci, tzv. „oblíbenci“, u kterých sahá tato cifra až k tisícům. Otázkou je, zda si takový jedinec dokáže své oblíbené stránky a přátelé na svém Facebook účtu vůbec zorganizovat.

Pokud patříte mezi tyto jedince, nebo pociťujete u svého účtu jistý zmatek, možná vám pomohou následující rychlé a jednoduché tipy, jak si mezi přáteli, ale i oblíbenými stránkami uklidit.

1. Vytvořte si „v davu svých přátel a stránek“ seznam

Vytvořením seznamu přátel (např. rodina, škola, práce) má své jasné plusy, stejně tak i seznamy oblíbených stránek. Jak seznam vytvořit?

  • Klepněte v pravém horním rohu hlavní stránky na záložku „účet“ a z nabízených možností vyberte „upravit možnosti přátel“.

  • Zobrazí se záložka „přátelé“ a klepněte na pole „+ vytvořit seznam“ .
  • Zobrazí se okno „Vytvořit nový seznam“ včetně všech vašich přátel a oblíbených stránek.

  • Zde si můžete vytvořit nejen seznam přátel, ale i těch oblíbených stránek, které vás nejvíce zajímají, a které nejvíce využíváte.

Rozdělení svých známých nebo stránek do seznamů urychlí přehled ve čtení všech příspěvků. Jednotlivé seznamy najdete v levé části na hlavní stránce vašeho účtu.

2. Filtrování novinek na hlavní stránce účtu

Facebook umožňuje filtrovat a jednoduše procházet aktualizace stavů, fotky, odkazy, stránky, i vytvořené jednotlivé seznamy dle toho, co vás právě zajímá. Filtr najdete na hlavní stránce vedle záložky „hlavní příspěvky“. Dvojklikem ve výběru se aktualizuje k zobrazování to, co zvolíte.

3. Označte v příspěvku své přátelé

Rozhodnete-li se napsat příspěvek na zeď, který se týká vašeho známého (musí mít účet na FB) můžete ho snadno označit. V rámci zprávy napište tento symbol @ a bez mezery začněte psát jméno osoby, kterou chcete v příspěvku uvést. Facebook vám ihned nabídne přátele. Vyberte ho, dopište zprávu a odešlete. Příteli, který je v příspěvku označen, přijde standardní upozornění.

4. Skryjte stav aktualizací

Pokud se vám stane, že vás již některé aktualizace nebo zprávy na hlavní stránce nezajímají či snad otravují, můžete je odstranit nebo skrýt. Jak na to? U příspěvku, který chcete odstranit najdete na pravé straně tento symbol X. Klepněte na něj a rozbalí se roletka s možnostmi. Zvolte tu, která vám nejvíce vyhovuje. Definitivně se zbavíte některých skutečností.

5. Obávané odebrání přátel

I taková situace může nastat. Chcete-li přestat být z jakýchkoliv důvodů s někým kamarád, můžete ho z přátel odebrat. Běžte na jeho profil a ve spodní části na levé straně profilu najdete tyto možnosti viz obrázek. Vyberte „Odebrat z přátel“ a je to. Jedno kliknutí a váš profil je oddělený od profilu osoby, se kterou již nechcete být přítel.

Zdroj: Allfacebook.com

Publikováno: Čtvrtek, 31 Březen, 2011 autorem Facemag.cz