Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

4 způsoby, jak si získat Generaci Y

Na scénu přichází celá nová generace mladých dospělých – takzvaná Generace Y, označovaná také jako Millenials. Čím jsou noví mladí jiní a jak je můžete zaujmout a získat?

Millenials jsou mladí lidé, narození mezi osmdesátými léty a prvními roky nového tisíciletí. Jsou těmi, kdo budou vytvářet a formovat budoucí svět – a to je důvod, proč by jim značky měly rozumět a proč by měly být schopné je zaujmout a získat pro sebe. Obzvláště to platí pro značky na sociálních sítích, které jsou pro Generaci Y neoddělitelnou součástí života.

Millenials jsou nároční: aktivně se pohybují na sociálních sítích a s ochotou sledují své oblíbené značky, za to ale obvykle čekají něco nazpátek – třeba slevu nebo nějakou pozornost. A milují své soukromí nadevše!

Jak se jim trefit do vkusu?

1. Millenials od značky na sociálních sítích očekávají celkem dvě základní věci: chtějí ušetřit peníze a chtějí se nechat bavit. Odměňte tedy své fanoušky soutěžemi a slevami.

2. Méně je více: zjistěte, jaké posty jsou u vašich fans nejpopulárnější a pak se omezte na publikování právě takových příspěvků, které mají velkou šanci uspět. Publikujte spíše méně – Generace Y má ráda značky, které rozezná a se kterými se ztotožní, ale nesnáší pocit, že ji značka bombarduje příspěvky.

3. Nenuťe uživatele, aby se k vaší webové stránce nebo aplikaci připojovali přes Facebook. Millenials si velmi cení svého soukromí a tento požadavek mohou vnímat jako jeho zásadní omezení.

4. Buďte vždy přístupní: ujistěte se, že každý dotaz či námitka vašich fanoušků bude rychle, otevřeně a upřímně zodpovězena. Naučte se být neustále na síti a připraveni řešit jakýkoliv problém.

Zajímá vás více detailů? Zhlédněte přehlednou infografiku od Render Positive:

Jak zaujmout Millenilas - Generaci Y?

Millenials – nebo také Generace Y – jsou budoucností trhu. Naučte se je zaujmout.

Zdroj: Wearesocialmedia.gr

Publikováno: Úterý, 31 Prosinec, 2013 autorem Facemag.cz