Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

4 věci, které vaši fanoušci na vašich stránkách nesnášejí

Věcí, díky kterým by fanoušci vašim stránkám nejraději dali Dislike, je jistě nepřeberně. Výzkum, který provedli v Disruptive Communications v červenci tohoto roku, ale ukázal na čtyři hlavní prohřešky, které fanoušci stránek zkrátka nemohou vystát.

1. Špatná gramatika a úroveň písemného projevu

Když už se snažíte upoutat lidi psaným slovem, ujistěte se, že je váš písemný projev naprosto bezchybný. Posty, plné gramatických chyb vytvářejí velmi špatný obrázek o svém autorovi – natož o značce.

2. Updaty se vlezle snaží prodávat

Fanoušci moc nemusí, když se updaty vaší stránky příliš snaží prodávat vaše produkty nebo když je stránka nepřetržitě bombarduje neosobními marketingovými zprávami. No tak – vy přece nepotřebujete za každou cenu upoutávat pozornost! Vaši fanoušci jsou vašimi fanoušky nejspíš proto, že už vaši značku dávno znají a vaše produkty si už dříve oblíbili.

3. Příliš nebo nedostatečně časté updaty

Jestliže vaše značka zrovna nenese jméno CNN nebo aspoň TV Nova, není nutné zveřejňovat updaty příliš často. Značky, které postují 3-4krát denně jen zaneřáďují newsfeed svých fanoušků, což se pro ně může stát dost dobrým důvodem pro jejich „Dislike“. Na druhé straně jsou tu zase stránky, na jejichž dva posty z roku 2011 pomalu sedá prach a které zarůstají pavučinami. To také není dobrá strategie. Základem filosofie Facebooku přeci je zůstat ve spojení se svými přáteli a fanoušky. Najděte rovnováhu mezi oběma výše popsanými extrémy a najděte polohu, která vám i vašim fanouškům sedí nejlépe.

4. Snaha být za každou cenu vtipný

Všichni se rádi bavíme a velmi rádi se zasmějeme legračnímu obrázku nebo vtipu, snažit se ale být vtipný za každou cenu je pro vaše fanoušky spíše obtěžující. Netlačte příliš na pilu a nesnažte se být zábavní za všech okolností – fanoušci mají patrně vaši stránku rádi i z jiných důvodů, než je váš oslnivý smysl pro humor.

Zdroj: http://wearesocialmedia.gr/4-things-your-fans-dislike-about-your-brand-on-social-media/

Publikováno: Pátek, 6 Září, 2013 autorem Facemag.cz