Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

30 chyb Facebooku podle jeho bývalého vývojáře

Každý projekt ve velikosti a složitosti Facebooku má zákonitě svou dávku chyb. Bývalý vývojář Facebooku Evan Priestley zveřejnil detailní seznam více než 30 chyb Facebooku. Chyby zveřejňuje vývojář postupně na své online nástěnce již od září loňského roku. Nástěnka obsahuje detailní informace a screenshoty více než třiceti chyb, mezi které patří např. nefunkčí odkazy, problémy s chatem, několik chyb při spouštění nové funkce Timeline, problémy s gramatikou, s texty a mnoho dalšího. Priestley získal do současné doby již 419 followerů a 237 liků na Facebooku.

Priestley píše mimo jiné: “Facebook je suverénně tím nejchybnějším programem, který pravidelně používám. Místo soustředění se na kvalitu byl Facebook schopný zaměřovat svou pozornost na jiné věci, například na vytváření příjemného pracovního prostředí, které láká talentované vývojáře. Facebook by byl asi méně zábavný, kdyby šlo více o kvalitu.

Sociální sítě nepatří do kategorie nástrojů nevyhnutelně nezbytných k životu. Jsou v dnešní době důležité, ale není to bankovnictví nebo vesmírné rakety či nukleární reaktory. Nejsou to mosty ani auta. Není to ani e-mail (alespoň ve většině případů) nebo telefonní hovor. To Facebooku poskytuje určitý volný přístup k práci.”

Souhlasíte s Priestlym v tom, že Facebook neklade příliš velký důraz na kvalitu?

Publikováno: Pátek, 13 Leden, 2012 autorem Facemag.cz