Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

15 let vězení za selfie na Facebooku

Moderním trendem sociálních sítí jsou fotografie zvané selfie. Ačkoliv se na první pohled zdá, že jedna fotografie na Facebooku nemůže nic způsobit, jsme na omylu. Živým důkazem je dvaačtyřicetiletý muž, který se po zveřejnění selfie dostal až do vězení. Na fotografii pózoval s pistolí nad hlavou.

Ve čtvrtek 14. ledna 2016 federální soudce odsoudil muže z Knoxvillu na 15 let a 8 měsíců do vězení. Důvodem je, že v říjnu 2013 zveřejnil na sociální síti selfie, na které pózoval s pistolí nad hlavou. Dvaačtyřicetiletý muž už byl dříve dvakrát odsouzený za držení zbraně.

k0009999511--346743

Nicméně není jediný, kdo se za kompromitující selfie dostal do vězení. Například dvě dívky zveřejnili děsivou selfie údajně před vyloupením restaurace ve Švédsku. Policie je sledovala a zatkla je v domě jejich babičky.

two-girls-took-this-scary-selfie-before-allegedly-robbing-a-restaurant-in-sweden-police-tracked-them-down-and-arrested-them-at-one-of-their-grandmothers-homes

Kayleigh Hill vyběhla na baseballové hřiště v průběhu utkání College World Series 2013. Asi jí selfie stála zato.

kayleigh-hill-ran-out-onto-a-baseball-field-during-the-2013-college-world-series-game-and-filmed-herself-being-tackled-by-security-guards-on-vine-all-for-the-sake-of-a-really-good-selfie

Muž v Miláně údajně ukradl iPad a pak s ním udělal selfie. Selfie byla přístupná na iCloud osoby, které údajně iPad ukradl. Potom byl zatčen.

ipad

Jednadvacetiletý Justin Bahler zveřejnil na Facebooku selfie s pistol. Údajně potom vyloupil banku v Michiganu. Vyšetřovatelé, kteří viděli záběry z bezpečnostní kamery, ho poznali a zatkli ho.

justin

Devatenáctiletý Tyquan Solomon a šestnáctiletý Terrence Sistrunk byli zatčení poté, co si udělali selfie s údajně ukradeným iPhonem. Majitel iPhonu si všiml fotky na svém účtu iCloud a oznámil vše na policii.

dva muži

Zdroj / Foto: Business Insider

Publikováno: Neděle, 17 Leden, 2016 autorem Facemag.cz