Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

14 věcí, které byste měli a neměli dělat, pokud chcete být dobrým přítelem na Facebooku

Pro každé přátelství je důležitá určitá sada nepsaných pravidel. Je prakticky podmínkou, že rozchod svého kamaráda vyřešíte společně strávenou propařenou nocí, půjčíte mu pár stovek, aniž byste očekávali něco na oplátku a upozorníte ho, když má špenát mezi zuby.

A podobně je to, i pokud jde o přátelství na Facebooku. Podívejte se tedy na čtrnáct základních pravidel, které byste měli dodržovat, abyste zůstali na straně svého přítele. Vlastně všichni vaši přátele vám za to jistě poděkují.

 1. Likujte a komentujte všechny profilové obrázky vašich přátel.
 2. Nezveřejňujte bojovné komentáře či statusy. Je to nepříjemné pro každého.
 3. Pozvěte své kamarády okamžitě na jakoukoliv událost, kterou vytvoříte. Když někoho z nich nepozvete na svou narozeninovou party, i kdyby to bylo jen proto, že jednoduše zapomenete, budete z toho mít problém nemalých rozměrů.
 4. Nepublikujte z účtů vašich přátel rádoby vtipné statusy. Opravdu si odpusťte tu legraci, když z kamarádova účtu napíšete něco jako „Jsem gay“.
 5. Popřejte svým kamarádům, rodině, kolegům a známým (i když jste je nikdy v reálném životě neviděli) k narozeninám.
 6. Nekomentujte několik let staré fotografie vašich přátel. Obzvlášť v případě, že je daná fotka trapná. Váš komentář nebo like by se zobrazil spoustě dalších lidí. Nechte proto minulost tak, jak byla.
 7. Řekněte jim, když se někdo naboural do jejich účtu. Pokud vám z jejich účtu přicházely podezřelé zprávy, netajte to a proberte to s nimi.
 8. Nebuďte zvědaví, když si někdo změní svůj stav z „Ve vtahu“ na „Nezadaný/á“. „Zasloužíš si někoho lepšího“ je sice zpráva, která potěší, ale měla by být soukromá. Pokud daný člověk chce, abyste věděli všechny detaily, řekne vám je v soukromí.
 9. Publikujte fotografie včas. Máte fotografii krásné dívky z party z minulé soboty? Pro už jste ji dávno nenahráli?
 10. Nešťouchejte lidi, které moc neznáte. Nebo vlastně i lidi, které znáte. Prostě to nedělejte. Vážně, přestaňte lidi šťouchat.
 11. Nežádejte o přátelství lidi, které moc dobře neznáte.
 12. Dávejte si pozor, aby na vaší nové profilovce vypadali dobře všichni, kdo na ní s vámi jsou, ne pouze vy.
 13. Nepřidávejte na zdi svých přátel žádné trapné příspěvky. Především pokud víte, že by jim takový příspěvek mohl dělat potíže například při hledání práce (klasickým příkladem by mohlo být zhodnocení party z minulé noci, ze které si váš kamarád nic nepamatuje).
 14. Pohotově a okamžitě reagujte na zprávy na Facebooku, obzvlášť když jsou důležité.

Zdroj: mashable.com

Publikováno: Úterý, 6 Srpen, 2013 autorem Facemag.cz