Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

12 tipů na vánoční soutěž na Facebooku

Vánoce se kvapem blíží a lidé se mohou přetrhnout, aby včas nakoupili všechny dárky. Facebook je jedním z míst, kde jim můžete nabídnout své skvělé zboží, takže byste propagaci svého podniku v této době rozhodně neměli zanedbat. Jednoduchá soutěž vám může hodně pomoci k novým zákazníkům i vyšším tržbám.

Tvůrce aplikací pro Facebook ShortStack provedl výzkum na 50 000 stránkách na Facebooku a přinesl některá zajímavá fakta ohledně předvánočního období – především engagement na stránkách vzrůstá o úžasných 66 %. Aplikace na míru mají o 47 % více zhlédnutí a o 57 % více sdílení. Zkrátka, před Vánoci to na stránkách žije. Proč toho nevyužít?

Uspořádejte vánoční soutěž na Facebooku

Vymyšlení a sestavení takové soutěže vám nezabere více než dvacet minut, zato výsledky mohou být dechberoucí. Shortstack sestavil infografiku, na které nabízí dvanáct zajímavých tipů na rychlou a bezbolestnou soutěž. Jaké to jsou?

  • Fotosoutěž: Vyzvěte fanoušky, aby vám posílali své fotografie, uspořádejte třeba soutěž o nejkrásnější rodinné foto nebo o ten nejotřesnější vánoční svetr.
  • Soutěž v psaní: Nechtějte po fanoušcích žádné dlouhé elaboráty. Bohatě stačí uspořádat soutěž třeba o nejlepší recept na cukroví nebo si nechat zasílat dopisy Ježíškovi, proč si právě tenhle fanoušek zaslouží dostat vaši cenu.
  • Soutěž v Timeline: Není nic jednoduššího než nahodit frázi a vyzvat uživatele k jejímu doplnění – samozřejmě s následným vybráním vítěze. Nabízí se třeba: „Vše, co chci k Vánocům je…“ nebo „Nejlepší vánoční film je…“ a pro odvázanější publikum třeba „Odhalil jsem skutečnou pravdu o Ježíškovi:…“
  • Několikadenní akce: tento typ soutěží fanoušky přiměje, aby se na stránku vraceli každý den a znovu a znovu usilovali o získání nějakého bonusu. Tím může být třeba veřejně dostupný slevový kupón, platný jen pro jeden den, nebo řada drobných cen – na každý den jedna.
Shortstack zveřejnil 12 tipů, jak uspořádat vánoční soutěž na Facebooku

Shortstack přináší dvanáct nápadů pro uspořádání rychlé a efektivní soutěže na Facebooku. Vlastní kreativitě se ale meze nekladou!

Zdroj: http://allfacebook.com/infographic-shortstack-holiday-contests_b127547

Publikováno: Čtvrtek, 12 Prosinec, 2013 autorem Facemag.cz