Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

10 způsobů, jak si zvýšit engagement na Facebooku

Facebook je perfektní platformou pro navázání kontaktu s vašimi současnými či budoucími zákazníky. Tento kontakt, kdy vám lidé píšou komentáře, sdílejí vaše statusy a celkově se zapojují do dění kolem vaší stránky, se dá souhrnně označit slovem engagement.

Čím je engagement na vaší stránce vyšší, tím lépe. Proto je určitě na místě se ptát, jak docílit co možná nejvyššího zapojení vašich příznivců do dění? Než se pustíte do pokročilých a složitých teorií, vyzkoušejte nejdříve těchto deset tipů.

Deset tipů pro zvýšení engagementu

1. Buďte sami sebou: Vystupujte otevřeně, upřímně, vložte do vašich příspěvků a chování na Facebooku svou jedinečnou osobnost. Právě jedinečnost si fanoušci pamatují a dobře na ni reagují.

2. Ptejte se: Otázky prý zvyšují engagement na stránce až o 20 %. Ptejte se svých fanoušků na cokoliv, co souvisí s vaší značkou a produkty, nebo ještě lépe – pokládejte jim otázky, kter se týkají jich samotných. A uvidíte ten cvrkot.

3. Používejte obrázky: Facebook je, stejně jako většina online platforem, velmi vizuální. Také průměrný člověk nejsnáze a nejrychleji vnímá věci kolem sebe zrakem. Využijte toho a dopřejte svým fanouškům dokonalé obrázky – váš engagement se tak může zvýšit až o 39 %.

4. Pohled do zákulisí: Fanoušci milují vaši značku a budou nadšení, když jim umožníte nahlédnout trochu do zákulisí. Poskytněte jim nějaké zajímavé, exkluzivní informace „zevnitř“.

5. Buďte specifičtí: Máte své příznivce a vaše stránka se zabývá konkrétní oblastí. Nepodlehněte pokušení a zůstaňte zaměření na tu svou oblast – právě pro vaše vymezení vás mají vaši fandové tak rádi. Něco jim to dává – něco, co jinde nenajdou.

6. Pochlubte se díly fanoušků: Namaloval váš příznivec obraz, na kterém zpodobnil svůj vztah k vaší značce? Napsal oslavnou báseň nebo složil písničku? Sbírejte podobná umělecká dílka vašich fanoušků a vystavte je na své stránce jako poklad – on to poklad je. Ukážete tak, že si svých příznivců doopravdy ceníte a to se počítá.

7. Jednoduše: Čím jednodušší, tím lepší, platí na sociálních sítích. Krátké a jasné posty vždy získají větší odezvu, než dlouhé, složité a nejasné.

8. Buďte vytrvalí: Dobré věci se stávají těm, kteří vytrvají ve svých plánech a umí si i počkat.

9. Šiřte poselství lásky: Jakkoliv se to zdá legrační, zamyslete se nad tím. Vaši fanoušci dali vaší stránce Like, protože mají vaši značku rádi. Oplaťte jim to a vyjádřete jim svou úctu a sympatie.

10. Bavte se: Sociální sítě, Facebook nevyjímaje, vznikly především pro zábavu. Držte se toho i na vaší stránce, buďte zábavní a nechte se bavit svými příznivci. Sociální média by neměla být suchá jako večerní zprávy.

Zajímá vás více detailů? Social Clinch pro vás předešlé body shrnul v této zajímavé infografice:

Jak zvýit svůj engagement na Facebooku? 10 tipů pro zlepšení hodnoty engagementu

Zvyšte svůj engagement na Facebooku! Tipy, uvedené v našem článku, detailně rozebírá i tato infografika od Social Clinch.

Zdroj: http://wearesocialmedia.gr/10-ways-to-improve-engagement-on-facebook/

Publikováno: Sobota, 7 Prosinec, 2013 autorem Facemag.cz