Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

10 % uživatelů na Facebooku nejsou lidé

Facebook má přes 1 miliardu aktivních uživatelů. A více než 100 milionů aktivních účtů tvoří profily zvířat, profily firem a celých značek (Adidas, Nike apod.).

Kočky, psy, koně a mnozí další „domácí“ mazlíčci mají na Facebooku svůj profil, který jim založili jejich majitelé. Dokonce i pes Marka Zuckerberga, kterého jeho páníček pojmenoval jako Beast (Bestie) má na Facebooku založnený svůj profil. A světe div se, právě pes zakladatele největší sociální sítě má přes 1,5 milionu followerů. Dá se tedy říci, že i jeho pes patří mezi celebritky na sociálních sítích, která by svým jednáním (štěkotem) mohla zahýbat i našimi životy.

Další nelidské profily na Facebooku tvoří profily firem a různých značek. Sečteno a podtrženo – celá jedna desetina profilů, tedy více než 100 milionů účtů, nepředstavuje lidské uživatele. Alespoň to ukazuje poslední studie. A i když teď Facebook registruje kolem 1,1 miliardy aktivních účtů, dle posledních prognóz dosáhne Facebook 1,1 miliardy realných uživatelů až v roce 2014.

Nejvíce rostoucími zeměmi na Facebooku jsou Rusko, Brazílie, Indie a země Středního východu a Afriky. Tyto oblasti by měly zaznamenat v následujícím roce 30% nárůst uživatelů.

V kontrastu pak stojí právě USA, Velká Británie a také západní Evropa, kde nárůst uživatelů není ani zdaleka tak dynamický. I když konkrétně v USA a v Británii používá téměř každý druhý, tito uživatelé již nejsou na Facebooku tak aktivní a tráví zde méně času, což trochu děsí investory. Ti se obávají, že Facebook začne brzy ztrácet své uživatele. To hrozí zejména u teenagerů, kteří by mohli začít využívat konkurenční platformu Twitter, která je více cool.

Facebook tak čeká možná další etapa. Nebo spíše – boj o přežizí.

Zdroj: http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2326049/Ten-cent-Facebook-users-human-including-Mark-Zuckerbergs-dog-Beast.html

Publikováno: Neděle, 2 Červen, 2013 autorem Facemag.cz