Facebook magazínFacebook magazín | FaceMag.cz

INZERCE: 10 důvodů, proč si vybrat dovolenou tak brzy, jak jen je to možné

Sice se zrovna nacházíme uprostřed zimy a předpovědi hlásí pořádnou nadílku sněhu, ale není na škodu zamyslet se nad teplými letními dny. Aspoň na pár minutek se ve svých představách přesunete z těch studených šedivých dnů na nějaké teplé místečko. Vybrat si totiž dovolenou už teď není vůbec na škodu.

Budete žít o 20 % déle

Studie z univerzity v Oswegu zkoumala 12 000 mužů ve věku 35 až 57 let a zjistila, že u mužů, kteří jezdili každý rok na dovolenou, se snížilo riziko smrti o 20 procent. A nemusíte odjíždět na měsíc. Vždyť na odpočinek stačí víkendový pobyt! Jde jen o to vypadnout z domu a z obvyklého prostředí.

Dobijete energii

Jiná studie z Pittsburghu ukazuje, že lidé, co se vydali na dovolenou, byli plní energie a cítili se spokojenější.

Dvakrát ušetříte

A. Vlastní finance

Když začnete plánovat už teď, objevíte různé slevy pobytů. Pořídíte levně a ještě budete mít všechno hezky dopředu naplánované, takže si nebudete muset s ničím dělat starosti.

B. Firmě, ve které pracujete

Zaměstnanci, kteří si neužijí dovolenou, ubližují sami sobě i firmě, kde pracují. Je u nich totiž pravděpodobnější, že budou nemocní, a navíc i když jsou fyzicky přítomni v práci, duševně mohou být úplně jinde. Chce to odpočinek. Představte si, že za tu dobu, kdy jste v práci a stejně nic neuděláte, firma ztratí tolik peněz, kolik byste utratili za pobyt ve slevě.

Přijdete na ty nejlepší nápady

Mnoho lidí napadnou ty nejlepší nápady právě tehdy, když si dají přestávku.

Budete produktivnější

Když se lidé vrátí z dovolené nebo víkendového pobytu, 34 % z nich je produktivnější.

Zachrání vám to manželství

Studie Wisconsin Medical Journal ukázala, že ženy, které odjíždí na dovolenou, jsou méně často v depresi, unavené a nespokojené se svým manželstvím.

Budete šťastní dlouho

Výzkum z Nizozemska zase ukázal, že jen samotné plánování volna vás dělá šťastné. Tak s tím začněte co nejdříve, ať vyberete pobyt ve slevě. Z jedné dovolené prý můžete být šťastní zhruba 8 týdnů.

Publikováno: Pondělí, 26 Leden, 2015 autorem Facemag.cz